Elbow, walkman przyszłości

Jeśli należycie jeszcze do tego pokolenia, które wie co zrobić z ołówkiem i kasetą magnetofonową, powstał Elbow, gadżet z myślą o was.

Data publikacji: 23.05.2017

Kto jeszcze pamięta te czasy, kiedy po odsłuchaniu połowy albumu, trzeba było wyjąć kasetę magnetofonową, przekręcić na drugą stronę i włożyć ponownie do odtwarzacza, by móc słuchać dalej? Mimo niedoskonałości technologicznych i niedociągnięć dźwiękowych, kasety magnetofonowe miały swój urok, jednak został on zapomniany. Rzadko kto ma dziś walkmana, który pozwoliłby na odtworzenie popularnych niegdyś kaset – muzyka w formie cyfrowej jest po prostu wygodniejsza. Nostalgiczni melomani mogą jednak przenieść się z powrotem do lat 90. dzięki odtwarzaczowi Elbow.

Mimo że cyfryzacja opanowała filmy czy muzykę, niektórzy z nas nadal tęsknią do ich fizycznych form. Renesans od jakiegoś czasu przeżywają płyty winylowe, u których nieczystości dźwięku oraz ceremoniał odtwarzania odpowiadają za niezwykły klimat piosenek słuchanych z płyt. Po winylach nadszedł czas na poczciwe kasety magnetofonowe. Nostalgia dotknęła także poczciwego walkmana, a jej efektem jest Elbow, nowoczesny odtwarzacz kaset. Pozwoli on odkopać stare przeboje z dzieciństwa i usłyszeć je na nowo w formie znanej sprzed lat. Odtwarzacz przypomina nieco pomysłowy klips i jest wyposażony w standardowe wejście audio, a także port USB, pozwalający na ładowanie i łączenie się z komputerem.

Jego minimalistyczny design pozwala na podkreślenie wyglądu samej kasety – to ona pozostaje w centrum uwagi. „Ramiona” Elbow są ruchome, a odpowiednie ich przestawienie pomaga w łatwej zmianie stron kasety, a także jej wkładanie i wyjmowanie. Specjalny system sensorów utrzymuje z kolei stałą prędkość odtwarzania, co nie było oczywiste w niektórych walkmanach starego typu. Elbow można w łatwy sposób przyczepić do ubrania, dzięki czemu jest też wygodniejszy i bardziej mobilny niż stare, toporne odtwarzacze. Jest od nich także o wiele mniejszy. W dodatku, dzięki portowi USB, możliwe jest przerobienie piosenek z kasety na cyfrowy format i ich zapis na komputerze. Prace nad gadżetem nadal trwają, ale być może już niedługo będziemy mogli odkurzyć stare kasety i zrobić z nich użytek.


 

Źródło: GadgetFlow / Elbow

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.