W kuchni z maluchem z Safe Slice

Mały pomocnik w kuchni to marzenie każdej mamy. Jak jednak zarazić malucha miłością do gotowania bez obaw o ostre noże i niebezpieczne narzędzia? Poznajcie Safe Slice!

Data publikacji: 24.08.2017

Mamom maluchów nawet najdrobniejsza pomoc się przyda. W końcu poza opieką nad dziećmi, mają one zazwyczaj całkiem sporo obowiązków w pracy i domu. Pranie, sprzątanie, robienie zakupów czy gotowanie to ich chleb powszedni. Do tego dochodzą nadgodziny w pracy, zepsute auto i zebrania rodzicielskie, więc każda zaoszczędzona chwila jest naprawdę cenna. Dlatego dobrym pomysłem jest jak najszybsze uczenie dzieci podstawowych obowiązków domowych, by choć odrobinę odciążyły zabieganą mamę.

Najskuteczniejsza nauka to dla brzdąca nauka poprzez zabawę. Sprytni rodzice wiedzą, że nawet zwykłe obowiązki przedstawione w ciekawej formie, mogą zaciekawić i ucieszyć latorośl. Uczenie malucha porządku i drobnych prac w domu szybko się opłaci, jednak trzeba to robić z głową. W końcu bezpieczeństwo malucha powinno stać na pierwszym miejscu. Kuchnia czy pralnia mogą być bardzo niebezpieczne dla dziecka, dlatego niebezpieczne substancje czy ostre noże należy schować poza zasięgiem dziecięcych rąk. Zamiast tego można postawić na gadżety takie jak Safe Slice, który jest prostym zestawem uczącym dzieci krojenia warzyw i owoców w bezpieczny i przyjazny sposób.

Zestaw składa się z deski, noża oraz nakładki, a także specjalnych fiszek z informacjami o sposobie krojenia poszczególnych produktów oraz prostymi przepisami dostosowanymi do zdolności manualnych malucha. W ten sposób autorka projektu, Katrina Steven z Wielkiej Brytanii, chce uczyć dzieci nie tylko wdrażania się w domowe obowiązki, ale też przemycać informacje na temat zbilansowanej diety. Dzieci korzystające z Safe Slice dowiedzą się, jak przygotowywać zdrowe potrawy i komponować odpowiednie porcje. Według projektantki to o tyle ważne, że w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, możemy mówić o prawdziwej pladze otyłości u dzieci. W takiej sytuacji wczesna nauka racjonalnego żywienia to absolutna podstawa, równie ważna co lekcje matematyki i języka ojczystego.

Nóż pozbawiony został ostrej końcówki, posiada też dużą, poręczną rączkę, idealnie dopasowaną do dłoni dziecka. Z kolei interaktywna deska posiada kilka różnych nakładek, odpowiednich do poszczególnych przepisów. Czy wczesna nauka gotowania to skuteczny sposób na walkę z otyłością? Naszym zdaniem dzieci mogą tylko skorzystać, wcielając się w małych szefów kuchni.

 

Źródło: Dezeen / Label

Zobacz także

Dziecko / #News

ikea-dd-icon-jpg-13202

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka

Ile osób, tyle odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest idealny prezent na Dzień Dziecka. I nie chodzi tu o konkretny przedmiot, ale nawet o samą jego charakterystykę.

Dziecko / #Artykuł

classic-jpg-11973

Prezenty dla dziecka na gwiazdkę – top 5!

Prezenty na gwiazdkę dla dziecka – niech bawią, uczą i dają moc radości!

Dziecko / #News

women-of-nasa-classic-jpg-11672

Women of NASA – klocki dla dziewczyn

Mimo że coraz częściej krytykuje się stereotypowe podejście do zabawek, nadal funkcjonuje przeświadczenie, że lalki są dla dziewczyn, a rakiety dla chłopców. Klocki Women of NASA to prawdziwy hit!