/hamag/assets/barbie-big-jpg-1648.jpeg

Urodziny Barbie!

9 marca Barbie skończyła 57 lat!

Data publikacji: 10.03.2016

Barbie to prawdziwa ikona mody i popkultury. Od początku, kiedy została zaprezentowana w 1959 roku, wzbudza wielkie emocje. 9 marca skończyła 57 lat i z tej okazji w słynnym paryskim Musee des Arts décoratifs zainaugurowano wystawę poświęconą najpopularniejszej lalce świata.

Polska edycja lalki Barbie.

Rok 2016 należy do Barbie. Będzie ona gościem honorowym w muzeach na całym świecie. W paryskim Musee des Arts décoratifs można obejrzeć niezwykłą podróż w czasie – organizatorzy sięgnęli bowiem głęboko do archiwów firmy Mattel, by zaprezentować ponad 700 lalek oraz prac współczesnych artystów i projektantów zainspirowanych jej dziedzictwem. Okazuje się, że Barbie – to znaczne więcej niż lalka – doskonale odzwierciedla przemiany kulturowe i społeczne na przestrzeni tych lat.

W swojej 57-letniej historii Barbie adaptowała się do społecznych, politycznych i kulturowych przemian i wciąż ewoluowała, dostosowując się do nowych trendów. Barbie zaskakuje mnogością wcieleń – począwszy od jej 180 profesji, przez inspirujące stylizacje i akcesoria. Na początku tego roku Mattel nieco zmienił oblicze marki, wprowadzając lalki ze zróżnicowanymi sylwetkami, rozmaitymi odcieniami skóry i nowymi stylizacjami. Wszystko po to, aby pokazać że Barbie wspiera niezależność i wiarę we własne możliwości dziewczynek na całym świecie.

Wystawę można odwiedzać od 10 marca do 18 września 2016 roku.

Więcej informacji na stronie: www.lesartsdecoratifs.fr

Zobacz także

Rozrywka / #News

h-frame-icon-jpg-13129

Mona Lisa w Twoim salonie

Czy wiesz, że w Twoim salonie może zawisnąć Mona Lisa? Najwybitniejsze arcydzieła ze zbiorów Luwru – w tym właśnie najsłynniejszy z obrazów Leonarda da Vinci – dołączyły do kolekcj i sztuki Art Store dostępnej dla posiadaczy telewizorów Samsung The Frame.

Rozrywka / #News

h-frame-box-jpg-13013

Czas pożenić sztukę i technologię

Dzisiaj 15 stycznia 2021 roku. Zapamiętaj tę datę, bo to dzień na swój sposób historyczny. Dzisiaj pożenione zostają technologia i sztuka, a tymi, którzy to połączenie przypieczętują, są Samsung, Dom Aukcyjny Art in House i Wojciech Brewka.

Rozrywka / #News

h-freshface-box-jpg-13009

Zielono mi! Sprawdź nowy filtr na insta

Kojarzysz obrazy Giuseppe Arcimboldo? To te, na których twarze są utworzone z owoców i warzyw. Inspirując się jego twórczością, Samsung stworzył ciekawy filtr – #FreshFace – dzięki któremu odświeżysz swoje zdjęcia na Instagramie w podobny sposób!