Urbalive – domowy kompostownik

Słyszeliście o filozofii zero waste? Coraz więcej osób w Polsce stara się żyć tak, by produkować jak najmniej odpadów. Cześć z nich z tego powodu hoduje w domu... dżdżownice i stawia na Urbalive.

Data publikacji: 10.11.2017

Zero Waste to ruch, który promuje minimalizowanie ilości śmieci, które codziennie wyrzucamy, a także świadome podejście do zakupów. Przede wszystkim stawia jednak na zmianę podejścia i nawyków konsumenckich. Osoby, które starają się żyć zgodnie z ideą zero waste i ograniczyć wytwarzanie odpadów, kierują się kilkoma zasadami, dzięki którym mniej marnują i wyrzucają. To oznacza m.in. rezygnację z foliówek i plastikowych opakowań, korzystanie ze sklepów, które dają możliwość pakowania zakupów do własnych opakowań wielokrotnego użytku. Osoby żyjące zgodnie z Zero Waste ograniczają także ilość przedmiotów, które posiadają, a także mniej kupują i częściej korzystają z odnawiania i recyclingu rzeczy. Ci bardziej ambitni stawiają też na kompostownik (Urbalive), który pozwala stare obierki po ziemniakach i marchewkach zamienić w wartościowy nawóz do kwiatów.

Kompostownik w mieszkaniu to na pierwszy rzut oka niezbyt dobry pomysł. Jednak dzięki Urbalive może się okazać, że to nie tylko idealny sposób, by przestać marnować odpadki, a przy tym zadbać o rośliny w domu, ale też całkiem ciekawy element wystroju wnętrz. Urbalive w ogóle nie przypomina tradycyjnych kompostowników – jego design jest nowoczesny i bardzo przyjemny, dzięki temu nie ma problemu, by trzymać go w domu lub mieszkaniu, a nawet w szkole czy biurze. Kompostownik Urbalive nie wydziela także nieprzyjemnych zapachów, co jest niezwykle istotne w tym przypadku. W środku znajduje się kolonia dżdżownic, która zajmuje się bio odpadkami z kuchni, takimi jak np. resztki warzyw.

Zmieniane są one w wermikompost, który ma dużo wartościowych enzymów i składników odżywczych, przyspieszających wzrost roślin, a także chroniących je przed pasożytami. W dolnej części kompostownika znajduje się specjalny kran, który pozwala na odpowiednie dawkowanie wermikompostu i jego proste wydobycie. Całość wygląda nowocześnie i bardzo sympatycznie, nie zawiera też wiele miejsca. W sprzedaży dostępne są dwa kolory: limonkowy oraz szary. Urbalive można kupić na stronie producenta za 2990 koron czeskich (około 500 pln).

 

Źródło: Urbalive

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.