/hamag/assets/uber-slajd-jpg-10281.jpeg

Uber popłynął

Ostatnio, między Uberem, a taksówkarzami wrze. Bez względu na to po czyjej stronie stoisz, trudno odmówić Uberowi przedsiębiorczości. Także na wodach.

Data publikacji: 05.07.2017

Wygodny, szybki, mobilny – taki jest Uber. To, a także system oceny kierowców i liczne promocje, przekonują do niego konsumentów. Taksówkarze klną na kłopotliwą konkurencję, a Uber zdaje się tego nie zauważać i robi wszystko, żeby przekonać do siebie kolejnych klientów. Sprytnie rozwiązany problem posiadania przy sobie gotówki czy akcje organizowane w większych miastach ze znanymi markami, potrafią działać cuda. Dzięki temu Uber może wypłynąć na szerokie wody – dosłownie.

Nowa oferta Ubera w Chorwacji wzbudza wiele emocji w mediach – są to bowiem pierwsze taksówki... wodne. Wszystko po to, by łatwiej było zwiedzać malownicze chorwackie wybrzeże. Motorówki w formie taxi to w tym rejonie wręcz idealna oferta wakacyjna. Dzięki UberBoat nie tylko szybko i tanio zwiedzicie okolicę, ale też będziecie mieli okazję dostać się na maleńkie, klimatyczne wysepki, które bez motorówki i lokalnego „kierowcy” byłyby nieosiągalne. Pomysł Ubera obejmuje dwie usługi: po pierwsze transport pomiędzy lotniskiem Divulje w Splicie a Hvarem, a także rejsy turystyczne w Splicie, Hvarze oraz Dubrowniku. Do wyboru będą opcje półdniowe, jak i całodniowe oraz dwie wielkości łodzi – dla ośmiu lub dwunastu osób. Wszytko odbywa się z poziomu aplikacji, podobnie jak w przypadku normalnych przewozów. Jest jednak trochę różnic – przede wszystkim konieczność transportu zbiorowego, a także ceny narzucone z góry: 352 euro za mniejszą oraz 440 euro za większa łódkę za rej trwający pół dnia. Całodniowe opcje to już o wiele wyższe koszty oscylujące wokół 1000 euro za całą łódkę w zależności od trasy. Nowa konkurencja dla lokalnych ofert rejsowych jest korzystna dla turystów, jednak miejscowi mogą być mniej entuzjastyczni. Sam Uber uważa, że Chorwacja jedynie zyska na UberBoat.

– Ideą Ubera jest możliwość zarezerwowania przejazdu za pomocą jednego kliknięcia. Bardzo się cieszymy, że mamy możliwość przeniesienia jej na nowy poziom. UberBOAT zapewni turystom i mieszkańcom nowy sposób odkrywania chorwackiego wybrzeża, umożliwiając wyjątkowy rejs wokół Splitu, Hvaru i Dubrownika. Jesteśmy przekonani, że ta usługa przełoży się na wzrost liczby podróżujących na wyspy oraz przyczyni się do rozwoju chorwackiej branży turystycznej – podkreślał Davor Tremac z Ubera.

 

Źródło: F5

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.