Toasty bez kaca z Organic Prosecco Spumante

Szampan, wino musujące, prosecco. Toasty wzniesione tymi trunkami smakują wybornie, jednak trzeba uważać, by nie przesadzić ze świętowaniem i nie nabawić się kaca. Stąd pomysł na Organic Prosecco Spumante.

Data publikacji: 30.10.2017

Czemu tak bardzo kochamy prosecco? Jest symbolem luksusu, idealnym zwieńczeniem wyjątkowej okazji, a do tego bąbelki zapewniają niezrównane doznania smakowe i pozwalają na dłuższe delektowanie się przepysznym trunkiem. Wielu z was pewnie nie wie, że musujące trunki pozwalają też poprawić naszą pamięć przestrzenną oraz krótkotrwałą, a resweratrol pochodzący z winogron dba z kolei o nasze serce i obniża zły cholesterol. Nie wolno także zapominać o cennych przeciwutleniaczach, które zwalczają skutki starzenia. Czemu zatem codziennie nie sięgamy po ten dobroczynny eliksir młodości? No cóż, wielu z nas boleśnie odczuwa efekty wypitych kieliszków następnego dnia. Jest jednak prosecco, po którym kac niestraszny.

Organic Prosecco Spumante to trunek w wersji ekologicznej, przyjaznej środowisku oraz naszym organizmom. Nie powoduje bowiem kaca, możecie więc wznosić nim toasty bez strachu przed bólem głowy następnego dnia. Co czyni to wino musujące wyjątkowym? Po pierwsze proces produkcji – wykorzystano do niego wyłącznie organiczne winogrona, pochodzące z winnic, gdzie nie ma żadnych nawozów chemicznych, pestycydów czy środków owadobójczych, stosuje się za to wodę z recyclingu. To powinno przekonać miłośników zrównoważonego i świadomego rolnictwa oraz odpowiedzialnego podejścia do produkcji żywności, jednak to raczej brak kaca po spożyciu Organic Prosecco Spumante przyciąga uwagę większości.

W organicznych winogronach ilość szkodliwych siarczynów jest znacznie niższa: zaledwie 10-40 ppm, podczas gdy zwykłe trunki mogą mieć ich ponad 300 ppm. Właśnie w tym tkwi tajemnica niezwykłego prosecco, bo to wysokie stężenie siarczynów powoduje kaca po spożyciu alkoholu. Oczywiście nadal należy zachować umiar, jednak negatywne skutki spożycia organicznego prosecco są dużo mniejsze. Niestety, Organic Prosecco Spumante mogą na razie cieszyć się mieszkańcy Wielkiej Brytanii – prosecco trafiło na razie jedynie do tamtejszego Lidla w całkiem przystępnej cenie 7,99 funta. Czekamy, aż te bąbelki bez kaca trafią do Polskich sklepów! Mamy nadzieję, że uda się przed sylwestrem.

 

Źródło: Label / Elle / fpiec

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.