/hamag/assets/tesla-3-slajd-jpg-10836.jpeg

Tesla 3 – auto minimalisty

Dla niektórych wnętrze auta jest ważniejsze niż jego karoseria i wygląd zewnętrzny. Jeśli należycie do tych osób, Tesla 3 was zachwyci.

Data publikacji: 28.08.2017

Niektórzy lubią multum gadżetów i przycisków, inni stawiają na luksusowe opcje lub wygodę. Wnętrze samochodu, to miejsce w którym wiele z nas spędza sporo czasu. Dlatego poza wyglądem karoserii, warto zajrzeć także do auta i zastanowić się czy jego wystrój nam odpowiada. Istotne jest, by wszystkie najważniejsze elementy były wygodnie ułożone i znajdowały się w zasięgu ręki. Radio, klimatyzacja, gałka zmiany biegów, tempomat czy GPS to w wielu autach już norma. Poza odpowiednim wyposażeniem i jego rozmieszczeniem, miłym dodatkiem jest wykończenie, które zachwyca designem i dobrym smakiem. To szczególnie ważne w luksusowych autach – bogate wnętrze to tutaj konieczność. A co jeśli deska rozdzielcza będzie arcydziełem minimalizmu? Wtedy wiadomo, że mówimy o nowej Tesli 3.

Cena nie jest astronomiczna, bo 35 tys. dolarów to niewielka kwota za auto – szczególnie że sama Tesla 3 robi ogromne wrażenie. Jej minimalistyczne wnętrze i piękne wykończenie zachwyci każdego estetę, mimo że jest dość nietypowe. Na desce rozdzielczej nie znajdziecie bowiem ani jednego guzika czy pokrętła – cała obsługa odbywać się ma poprzez specjalny ekran dotykowy, który znajduje się pośrodku. Takie rozwiązanie według Tesli jest dużo wygodniejsze, bardziej eleganckie i mniej rozprasza kierowcę, niż przyciski rozmieszczone w różnych punktach. Kierownica również została „ogołocona” z dodatków – wyposażoną ją w zaledwie dwa przyciski.

Całość ma sprawiać wrażenie przestrzeni i swobody, co jest o tyle istotne, że Tesla 3 to dość kompaktowy model. Oczywiście jest to auto elektryczne, a to oznacza dobre osiągi i cichą pracę, a do tego zadbanie o środowisko naturalne. Tesla 3 rozpędza się od 0 do 100 w 6 sekund i może przejechać dystans do 350 km. Według Elona Muska, Tesla jest w stanie wyprodukować nawet pół miliona aut rocznie. To znaczna poprawa w stosunku do wcześniejszych modeli, które były drogie i trudne w zdobyciu. Prezentacja Tesli 3, która odbyła się niedawno, była na tyle imponująca, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni sprzedano aż 400 tys. sztuk, z czego 100 tysięcy jeszcze przed oficjalna premierą. Czy Tesla wyznaczy nowy kierunek w motoryzacji?

 

Źródło: Business Insider / Gadżetomania

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.