Tatuaż DIY

Myślisz o tatuażu, ale nie możesz znaleźć profesjonalnego studia, które cię przekonuje? Wciąż szukasz kogoś o guście podobnym do twojego? Najprościej będzie, jeśli tatuaż zrobisz sobie sam.

Data publikacji: 28.12.2016

Tatuaże to forma ekspresji, która nadal pozostaje kontrowersyjna. Mogą one być formą sztuki na ciele, ale też mieć drugie dno – przywoływać wspomnienia, ważne chwile, pokazywać co jest ważne dla „noszącego” oraz odsłaniać fragment jego osobowości i pasji. Wystarczy jedynie znaleźć tatuażystę, który ma pomysł na nadanie kształtu naszym wyobrażeniom. Chyba, że macie pewną rękę i nie boicie się eksperymentować.

W takim przypadku tatuaż możecie wykonać sobie sami! Jakub Pollág w ramach pracy dyplomowej na londyńskim Royal College of Art, stworzył Personal Tattoo Machine, która pozwala na prawdziwe tatuażowe DIY. Jak sam twierdzi, chciał stworzyć coś, co pozwala na bardziej emocjonalne ozdabianie ciała, gdzie mniejsze znaczenie ma graficzny perfekcjonizm, za to przekaz nabiera osobistego wymiaru. Chodziło też o swego rodzaju demokratyzację sztuki tatuażu – Personal Tattoo Machine to narzędzie, które zamiast do wąskiego grona ekspertów, skierowane jest do każdego. Sam Pollág niejednokrotnie wykonał sobie tatuaż „domową” metodą, za pomocą tuszu oraz wysterylizowanej igły. Jego zestaw do samodzielnego tatuażu to tylko bardziej profesjonalna wersja tej metody. Personal Tattoo Machine jest bezpieczne i łatwe w użyciu.

Maszyna działa wolniej niż profesjonalny sprzęt, dzięki czemu osobie niedoświadczonej łatwiej nad nią zapanować. Pominięto też możliwość ustawienia kreski różnej grubości – chodziło o to, by gadżet miał jak najmniej opcji i był tym samym możliwie łatwy w obsłudze. Do stworzenia swojej maszyny wykorzystał potencjał druku 3D, który pozwoli szybko wejść mu na rynek z gotowym, działającym produktem. Poza maszyną w zestawie znajdą się instrukcje, rękawiczki, pojemniki na igły oraz inne akcesoria, by bezpiecznie przechować sprzęt. Dzięki temu w bezpieczny sposób można stworzyć na własnym ciele dokładnie taki obraz, jaki sobie wymyśliliśmy, oczywiście uwzględniając nasze predyspozycje artystyczne. Pollág podkreśla, że jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie, lepiej udać się do profesjonalisty. Personal Tattoo Machine nie służy do dokładnego odwzorowania złożonego obrazu, ale raczej naszych emocji i charakteru. Z pewnością trzeba też sporo odwagi, by zdecydować się na samodzielne wykonanie tatuażu.

 

Źródło: Dezeen

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.