/hamag/assets/the-frame-slajder-1-jpg-8475.jpeg

The Frame, sztuka telewizji

Oto intrygujący obraz na ścianie, którzy ożywa i wypełnia się postaciami z serialu, gdy tylko zapragniesz obejrzeć kolejny odcinek ukochanego sitcomu. Oto The Frame.

Data publikacji: 24.03.2017

Sztuka czerpiąca z najnowszych technologii i gadżety elektroniczne wyglądające jak eksponaty z galerii artystycznych. Piękno i funkcjonalność coraz częściej mieszają się, a w efekcie trudniej jest postawić twardą granicę między sztuką, a technologią. Nie ma w tym nic złego – pozwala to na przykład jeszcze lepiej dostosować nasze wnętrza do naszych potrzeb i preferencji. Możemy na przykład skomponować salon z kinem domowym, które na pierwszy rzut okaz wygląda jak… galeria obrazów. Wszystko dzięki nowej propozycji od Samsunga, czyli The Frame.

Telewizor wyglądający jak dzieło sztuki to projekt Yvesa Béhara ze studia Fuseproject. To ten sam projektant, który w 2015 stworzył dla Samsunga słynny zakrzywiony telewizor. The Frame, najnowszy efekt kooperacji projektanta i korporacji, jest równie intrygujący. Patrząc na niego, faktycznie trudno się domyślić, że mamy do czynienia z gadżetem, nie zaś zwykłą grafiką czy rysunkiem. Kiedy jednak nabierzemy ochoty na odrobinę rozrywki, w ramce zamiast statycznego obrazu pojawi się wybrany film. Taki był właśnie plan Samsunga – stworzenie telewizora, który nieużywany, kompletnie stapia się z otoczeniem. Kiedy telewizor jest wyłączony, załącza się tzw. Art Mode, który wyświetla wybraną przez nas grafikę, rysunek czy zdjęcie – do wyboru są zarówno propozycje Samsunga, jak i własne materiały.

Co ciekawe, kiedy w pokoju nie znajduje się nikt, kto mógłby podziwiać wyświetlany obraz, telewizor całkowicie się wygasza, by oszczędzić energię. Takie ukrywanie sprzętu może pomóc w ciekawszej aranżacji małych wnętrz, gdzie każdy metr jest na wagę złota. Telewizor swobodnie mieści się na ścianie i dzięki niewielkim rozmiarom nie wyróżnia się na tle innych obrazów czy plakatów. The Frame oprawić można w różne ramki, tak by komponował się z wystrojem pokoju. Na razie dostępne jest drewno, biel i czerń, ale nie ma przeszkód, by pojawiały się kolejne opcje. Dzięki specjalnemu czujnikowi światła, telewizor automatycznie dostosowuje jasność monitora i wyświetlanego obrazu do natężenia światła w pokoju, dzięki czemu stapia się on z innymi obrazami wiszącymi w pomieszczeniu. Na razie datę premiery oraz cenę gadżetu Samsung trzyma w tajemnicy, wiadomo jednak, że The Frame pojawi się w sklepach jeszcze w pierwszej połowie 2017 roku.


Źródło: Dezeen

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.