/hamag/assets/square-slajder-1-jpg-6172.jpeg

Szachy jak z Hogwartu

W ten sposób gra od razu robi się bardziej ekscytująca!

Data publikacji: 18.11.2016

Szachy to skomplikowana gra, angażująca wszystkie szare komórki. Szczególnie, jeśli przeciwnik jest wymagający. Niestety, trudno ją nazwać ekscytującą i dynamiczną – w końcu rozmyślanie o dalekosiężnej strategii trwa. A gdyby tak dodać do rozgrywki odrobinę magii?

Square Off to szachownica niczym z Harrego Pottera. Figury same po niej krążą, wykonując kolejne ruchy. Nie dzieje się to jednak za pomocą magii, ale najnowszej technologii. Wszystko po to, by wynieść zwykłe szachy na zupełnie nowy poziom rozrywki. Figurami w nowoczesnym wydaniu szachownicy można sterować za pomocą smartfona lub tabletu! Przemieszczają się one dzięki komendom wydawanym przez aplikację, co oznacza zupełnie nowe możliwości dla zapalonych szachistów. W dzisiejszym świecie trudno znaleźć partnera do szachów, który miałby czas na wspólną grę. Dzięki grze przez smartfona, możesz grać na odległość, z pasjonatami z całego świata. Wystarczy tylko aplikacja, by grać na prawdziwej szachownicy z dowolną osobą, która także posiada Square Off. To oznacza też możliwość zalogowania się do gry w dowolnym momencie i odpowiedzenia na ruch przeciwnika po kilku godzinach lub dniach. W ten sposób rozgrywkę można prowadzić tygodniami, bez pośpiechu i obaw, skupiając się w całości na grze. Szachownica pozwala też rozwijać umiejętności – posiada ponad 20 poziomów trudności, w których mierzysz się ze sztuczną inteligencją. W ten sposób możesz ćwiczyć w dowolnym momencie z przeciwnikiem, który odpowiada twoim umiejętnościom. Dzięki temu szachownica ma być dostosowana zarówno do potrzeb amatorów, jak i profesjonalistów. Square Off posiada tryb zapamiętywania rozgrywki, więc po skończonej grze możesz powrócić do niej i przeanalizować każdy, najdrobniejszy ruch, a w dodatku system głosowy na bieżąco może komentować twoje poczynania.

– Square Off ma na nowo zdefiniować świat gier planszowych, zaczynając od szachów. Oddajemy w wasze ręce najmądrzejszą i najbardziej inteligentną szachownicę na świecie. Pozwala ona grać w swoje ukochane szachy przeciwko entuzjastom z dowolnego miejsca na świecie. Zautomatyzowana szachownica została zaprojektowana tak, aby odzwierciedlić ruch przeciwnika z niezwykłą precyzją – tak o projekcie opowiadają twórcy. Trzeba przyznać, że zapowiedzi Square Off brzmią zachęcająco. Jeśli zespół odpowiedzialny za szachownicę zbierze fundusze, już wkrótce szachy mogą wrócić do łask. Cały zestaw ma kosztować 250-300 dolarów.


 

Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.