/hamag/assets/halfbike-slajder-960-jpg-4607.jpeg

Świeże spojrzenie na rower

Oto półrower, półhulajnoga.

Data publikacji: 04.09.2016

Rower zdobywa szturmem zakorkowane polskie miasta. Jest idealny nie tylko na relaksujące przejażdżki, ale także na szybkie i ekologiczne przemieszczanie się po mieście. Z rowerem ominiemy korki, a także unikniemy tramwajowego i autobusowego ścisku oraz oczekiwania na spóźniającą się komunikacje miejską. Jeśli jeszcze nie przesiadłeś się na rower, być może namówi cię do tego Halfbike.

Pół rower, pół hulajnoga i milion dolarów funduszy. Halfbike to niezwykle interesujący projekt studia Kolelina, zajmującego się projektowaniem nietypowych środków transportu. Ma jedynie trzy koła, a także pozbawiony jest siodełka – dzięki temu, może zapewnić o wiele lepszą swobodę i kontrolę nad pojazdem niż rower. Steruje się nim poprzez odpowiednie wychylanie się w jedną lub drugą stronę, jednocześnie pedałując. A co najważniejsze, kiedy dojedziemy na miejsce, z łatwością możemy go złożyć i zabrać ze sobą, szczególnie, że jest niezwykle lekki. Twórcy, o nietypowym sposobie prowadzenia pojazdu, mówią, że uwalnia on nasze naturalne instynkty i pozwala na zupełnie nowym poziomie skupić się na własnym ciele oraz uciec od rutyny poruszania się po mieście.

Dzięki temu, że na Halfbike się stoi, bardziej przypomina spacerowanie od tradycyjnej jazdy na rowerze, a jednak pozwala na niezwykle szybkie i zwinne przemieszczanie się. Kolelina określa go jako „miejski teleport”, który nie tylko zmienia sposób w jaki patrzymy na miasto, ale też pozwala uwolnić myśli od codziennych problemów i skupić się na przyjemności jazdy. Mimo to, jazdy na Halfbike trzeba się nauczyć, nawet jeśli jazda na rowerze nie sprawia nam problemów. Odpowiedniego balansowania ciałem, niezbędnego do jego używania, nie nauczymy się bowiem w jedną noc. Mimo to twórcy podkreślają, że warto, bo wrażenia z jazdy, kiedy już opanujemy pojazd, są niesamowite. To już drugie podejście Koleliny do Halfbike. Rok temu studio zaprezentowało pierwotny projekt, jednak dzięki zebraniu aż miliona funduszy (20-krotnie więcej niż było trzeba na uruchomienie projektu) zdecydowano się na ulepszenie designu i poprawienie kilku szczegółów. Halfbike ma kosztować 415 funtów i być dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

 

Źródło: Label / Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.