/hamag/assets/swiatowy-dzien-ziemi-slider-jpg-9080.jpeg

Świętuj Światowy Dzień Ziemi z nowoczesnym sprzętem AGD

Bądź eko i stawiaj na urządzenia przyjazne środowisku.

Data publikacji: 22.04.2017
Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest każdego roku 22 kwietnia. W tym dniu promowana jest ekologiczna postawa społeczeństwa. Ta może objawiać się między innymi w oszczędzaniu wody i energii. Pomagają w tym – jak mało co – nowoczesne urządzenia AGD.

Wystarczy szybki rzut oka, by dowiedzieć się, czy sprzęt jest ekologiczny czy nie. Trzeba tylko odpowiednio skierować wzrok, mianowicie na etykietę informującą o klasie energetycznej. Absolutnym minimum, jakie powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru urządzenia (przynajmniej w przypadku tych dużych i często używanych, takich jak pralka, zmywarka czy lodówka ), to A. Im więcej plusów przy tej literze, tym lepiej – oznaczają one bowiem, że sprzęt pobiera mniej energii elektrycznej, co ma pozytywny wpływ na środowisko (a przy okazji też na stan naszego portfela).

Samsung i eko-sprzęt

Wyrazem troski o środowisko jest też decydowanie się na zakup urządzeń z nowoczesnymi rozwiązaniami. W przypadku pralek może to być na przykład Eco Bubble – to technologia stosowana przez Samsunga, która dzięki aktywnej pianie umożliwia usuwanie plam w praktycznie zimnej wodzie. Zmywarki tego producenta wykorzystują z kolei innowacyjną technologię Waterfall, tworzącą silną ścianę wody i tym samym chroniącą przed koniecznością włączania powtórnego mycia.

Samsung i eko-sprzęt

To tyle jeżeli mówimy o oszczędności wody i energii, ale o środowisko można dbać również inaczej. Nowoczesne technologie znajdziemy również chociażby w lodówkach. Twin Cooling Plus, na przykład, to rozwiązanie polegające na zastosowaniu dwóch osobnych parowników: jednego w zamrażalniku, drugiego w chłodziarce. Efekt jest taki, że żywność dłużej pozostaje świeża. Standardem w lodówkach jest już też system No Frost, który nie dopuszcza do osadzania się szronu, a przez to eliminuje konieczność rozmrażania. Warto zadbać o to, by sprzęt był przyjazny środowisku, a więc odzwierciedlał naszą postawę.

Źródło: Samsung, inf. własna

Zobacz także

Duże AGD / #News

h-suszarki-icon-jpg-13082

Suszarka automatyczna. Będzie jak zmywarka?

Jeszcze niedawno zmywarka była uważana za zupełnie zbędny sprzęt – dziś niemal nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Znajduje się w coraz większej liczbie domów i z powodzeniem ułatwia życie. Czy taka sama przyszłość czeka suszarki automatyczne?

Duże AGD / #News

h-vestfrost-wfg18-box-jpg-13047

Bezpieczna i stylowa przestrzeń dla wina

Chłodziarka Vestfrost WFG18 to bezpieczna przestrzeń dla wina. Zastosowane technologie dbają o zachowanie jego idealnego smaku, koloru i aromatu.

Duże AGD / #News

h-sharp-suszarka-box-jpg-12971

Na pytanie o nowoczesne suszarki odpowiada Sharp

Oszczędzaj czas, energię, miejsce i… nerwy – nowe suszarki Sharp z linii TD mogą okazać się w tym bardzo pomocne.