
Światło w rytmie slow
Philips Hue to światło wpisujące się w filozofię slow.
System Philips Hue oparty jest na energooszczędnej technologii LED. To system inteligentnego oświetlenia, który współpracuje z systemami iOS i Android, a do tego jest kompatybilny z WiFi oraz modułem ZigBee. Najważniejsze jest to, że żarówki Hue pasują do większości lamp i kreują wyjątkowy nastrój...
W portfolio produktowym Philips Hue każdy znajdzie coś dla siebie – szeroki wybór żarówek oraz nowoczesnych lamp. Na przykład: przenośną lampkę Hue Go, lampę stołową Hue Beyond, która ma dwa oddzielne moduły świetlne, Hue Iris i Hue Bloom pozwalające dowolnie aranżować przestrzeń światłem, czy Hue LightStrips – listwy LEDowe – można je giąć i przycinać, kształtować według indywidualnych potrzeb. – Dzięki regulowanemu, białemu światłu i pełnemu spektrum kolorów, zaaranżujemy każdą przestrzeń – mówi Paweł Morawski z Philips Lighting University. – Do dyspozycji mamy 16 milionów kolorów, którymi aranżujemy różne „sceny świetlne”. Na przykład, wybieramy zdjęcie – z aplikacji lub własnej biblioteki – i używamy go jako palety barw, przeciągając znacznikiem kolorów po obrazie, a żarówki lub lampy odtworzą kolor ze zdjęcia. Efekt jest natychmiastowy – dodaje.
Za pomocą Philips Hue można aranżować nastrój w domu i wykreować swój osobisty kod świetlny, którym będziemy się posługiwać ze swoim partnerem. Może on przyczynić się do stworzenia wyjątkowej atmosfery w… sypialni. Za pomocą odpowiednich barw światła kochankowie są w stanie komunikować swoje potrzeby i dopełniać rytuały. Światło to idealny rekwizyt inscenizacyjny.
System Hue współgra też z dźwiękiem. Sami jesteśmy w stanie zsynchronizować źródła światła z wybranymi plikami muzycznymi, tworząc intymną mapę przeżyć. Oprócz tego Philips Hue wykorzystuje wpływ światła na nasz rytm biologiczny. – Podobnie bowiem, jak to naturalne, słoneczne – światło domowe silnie wpływa na nasze samopoczucie. Sterując nim możemy osiągnąć takie efekty, jak: rześką pobudkę, światło energetyzujące i ułatwiające koncentrację do pracy i nauki, światło do czytania czy też relaksującą barwę, która pozwoli wyciszyć po aktywnym dniu – mówi Paweł Morawski.
System działa także w aspekcie bezpieczeństwa, jeśli powiążemy go z kanałami danych poprzez usługę IFTTT. Poprzez impuls świetlny lub zmianę koloru może dać nam znać o wiadomości e-mail czy sms, a pod nieobecność domowników włączy światła o dowolnej porze. Bardzo ciekawa jest też funkcja geofencing, która przygotuje dom na nasze przybycie.
Źródło: materiały prasowe