/hamag/assets/slowswiat-slajder-960-jpg-3866.jpeg

Światło w rytmie slow

Philips Hue to światło wpisujące się w filozofię slow.

Data publikacji: 01.08.2016

System Philips Hue oparty jest na energooszczędnej technologii LED. To system inteligentnego oświetlenia, który współpracuje z systemami iOS i Android, a do tego jest kompatybilny z WiFi oraz modułem ZigBee. Najważniejsze jest to, że żarówki Hue pasują do większości lamp i kreują wyjątkowy nastrój...

W portfolio produktowym Philips Hue każdy znajdzie coś dla siebie – szeroki wybór żarówek oraz nowoczesnych lamp. Na przykład: przenośną lampkę Hue Go, lampę stołową Hue Beyond, która ma dwa oddzielne moduły świetlne, Hue Iris i Hue Bloom pozwalające dowolnie aranżować przestrzeń światłem, czy Hue LightStrips – listwy LEDowe – można je giąć i przycinać, kształtować według indywidualnych potrzeb. – Dzięki regulowanemu, białemu światłu i pełnemu spektrum kolorów, zaaranżujemy każdą przestrzeń – mówi Paweł Morawski z Philips Lighting University. – Do dyspozycji mamy 16 milionów kolorów, którymi aranżujemy różne „sceny świetlne”. Na przykład, wybieramy zdjęcie – z aplikacji lub własnej biblioteki – i używamy go jako palety barw, przeciągając znacznikiem kolorów po obrazie, a żarówki lub lampy odtworzą kolor ze zdjęcia. Efekt jest natychmiastowy – dodaje.

Za pomocą Philips Hue można aranżować nastrój w domu i wykreować swój osobisty kod świetlny, którym będziemy się posługiwać ze swoim partnerem. Może on przyczynić się do stworzenia wyjątkowej atmosfery w… sypialni. Za pomocą odpowiednich barw światła kochankowie są w stanie komunikować swoje potrzeby i dopełniać rytuały. Światło to idealny rekwizyt inscenizacyjny.

System Hue współgra też z dźwiękiem. Sami jesteśmy w stanie zsynchronizować źródła światła z wybranymi plikami muzycznymi, tworząc intymną mapę przeżyć. Oprócz tego Philips Hue wykorzystuje wpływ światła na nasz rytm biologiczny. – Podobnie bowiem, jak to naturalne, słoneczne – światło domowe silnie wpływa na nasze samopoczucie. Sterując nim możemy osiągnąć takie efekty, jak: rześką pobudkę, światło energetyzujące i ułatwiające koncentrację do pracy i nauki, światło do czytania czy też relaksującą barwę, która pozwoli wyciszyć po aktywnym dniu – mówi Paweł Morawski.

System działa także w aspekcie bezpieczeństwa, jeśli powiążemy go z kanałami danych poprzez usługę IFTTT. Poprzez impuls świetlny lub zmianę koloru może dać nam znać o wiadomości e-mail czy sms, a pod nieobecność domowników włączy światła o dowolnej porze. Bardzo ciekawa jest też funkcja geofencing, która przygotuje dom na nasze przybycie.

 

Źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.