/hamag/assets/h-suszarki-hero-jpg-13081.jpeg

Suszarka automatyczna. Będzie jak zmywarka?

Jeszcze niedawno zmywarka była uważana za zupełnie zbędny sprzęt – dziś niemal nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Znajduje się w coraz większej liczbie domów i z powodzeniem ułatwia życie. Czy taka sama przyszłość czeka suszarki automatyczne?

Data publikacji: 15.04.2021

Suszarki automatyczne? Polacy widzą atuty, ale… 

Aktualnie zaledwie 1 na 5 Polaków ma w domu suszarkę automatyczną – urządzenie, dzięki któremu suszenie ubrań zajmuje znacznie mniej czasu i… zdecydowanie mniej miejsca. Świadomych pierwszego atutu jest 40% Polaków, drugiego – niewiele mniej, bo 38%. To wyniki badania zleconego przez firmę Samsung, a przeprowadzonego przez agencję ARC Rynek i Opinia na grupie 1003 Polaków. 

Badanie na zlecenie Samsung

Dla 39% Polaków jednym z największych atutów suszarki jest fakt, że ubrania po takim suszeniu są od razu gotowe do składania, dla 58% – to, że eliminowane są problemy z wilgocią w domu i nieprzyjemnym zapachem ubrań po praniu, a dla 51% – po prostu łatwiejsze prasowanie. 

Co jest dla nas ważne?

I faktycznie nowoczesne suszarki są wyposażone w specjalne tryby, dzięki którym ubrania nie gniotą się podczas suszenia, a to rzeczywiście eliminuje konieczność prasowania albo przynajmniej to ostatnie ułatwia. Dla 78% Polaków ta funkcja jest bardzo ważna. Dla 72% istotne jest też to, by możliwe było suszenie dużych i trudno schnących rzeczy, między innymi kołder i swetrów. Wreszcie – dla 71% ważna jest współpraca suszarki z pralką. 

Badanie na zlecenie Samsung

Dlaczego wciąż nie mamy suszarek w domach?

Skoro dostrzegamy atuty takich urządzeń i coraz częściej spełniają one nasze oczekiwania, to dlaczego wciąż tak rzadko znajdują się one w naszych mieszkaniach? Najczęściej wymienianymi powodami są: brak miejsca oraz wysokie koszty użytkowania. 

To pierwsze nie musi być problemem, jako że nowoczesne suszarki można instalować na pralce, dzięki czemu nie trzeba rezerwować dodatkowej przestrzeni na ziemi. Z drugim również można sobie poradzić – decydując się na suszarki w klasie A+++, a tych nie brakuje. Warto też rozejrzeć się za ciekawostkami, takimi jak technologia Optimal Dry w modelach Samsung. Wykorzystuje ona czujniki, dzięki którym na bieżąco optymalizowany jest czas prania i inne parametry suszenia – to dodatkowa oszczędność energii. 

suszarka Samsung na pralce

To jest eko!

– Suszarka automatyczna to wbrew pozorom urządzenie ekologiczne – przekonuje Kacper Nosarzewski, futurolog doradzający między innymi NATO, UNESCO i UNDP. Jest tak choćby dlatego, że eliminuje konieczność ponownego prania lub odświeżania ubrań (które przez zbyt długie suszenie zaczęły nieprzyjemnie pachnieć), może wydłużać żywotność tkanin i pozwala w dużym stopniu zrezygnować z prasowania (które to z kolei jest bardzo nieprzyjazne środowisku).

Źródło: Samsung

Zobacz także

Duże AGD / #News

h-vestfrost-wfg18-box-jpg-13047

Bezpieczna i stylowa przestrzeń dla wina

Chłodziarka Vestfrost WFG18 to bezpieczna przestrzeń dla wina. Zastosowane technologie dbają o zachowanie jego idealnego smaku, koloru i aromatu.

Duże AGD / #News

h-sharp-suszarka-box-jpg-12971

Na pytanie o nowoczesne suszarki odpowiada Sharp

Oszczędzaj czas, energię, miejsce i… nerwy – nowe suszarki Sharp z linii TD mogą okazać się w tym bardzo pomocne.

Duże AGD / #Artykuł

h-vestfrost-box-jpg-12956

Nowoczesna kuchnia jak z lat 60.

Kuchnia w stylu lat 60., ale pełna nowoczesnych technologii. Czy to jest w ogóle możliwe do połączenia? Co to za pytanie – oczywiście, że tak!