Studio w miniaturce

Dobre zdjęcia produktowe to podstawa biznesu w sieci. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na profesjonalne studio fotograficzne. Ale na ministudio już tak.

Data publikacji: 13.12.2016

Zestaw lamp to koszt około 1500 złotych. Do tego doliczyć należy statywy, tła, stelaże, blendy i softboxy. Po podliczeniu całkowitych kosztów wyposażenia studia, wiele osób może jednak stwierdzić, że profesjonalne studio jest poza ich zasięgiem cenowym. A gdyby tak wszystko zminiaturyzować?

Shotbox to miniaturowe studio fotograficzne w formie pop-up. Wyposażone w wyjątkowo mocne lampy LED, ma zapewnić doskonałą jakość zdjęć, nawet jeśli zamiast lustrzanki do zdjęć używamy zwykłego smartfona. Wszystko zaczęło się od kampanii na platformie crowdfundingowej Indiegogo, która pozwoliła zebrać fundusze na stworzenie prototypu Softbox. Było to proste składane pudełko z oświetleniem, które tworzyło coś w rodzaju minibudki fotograficznej. Jednak od tego czasu pomysłodawcy nie próżnowali i właśnie pokazali światu ulepszoną wersję Softboxa. Nowa wersja to także zupełnie nowa jakość i pomysły. Lampy zostały wyposażone w specjalne dyfuzory, które pozwalają uzyskać bardziej miękkie światło, idealne do delikatnych nastrojowych zdjęć. Dodatkowo zwiększono możliwości ustawienia natężenia światła oraz wygaszenia niektórych lamp, dzięki czemu Softbox 2.0 daje całkiem spora kontrolę nad oświetleniem obiektów. Urządzenie zostało specjalnie zoptymalizowane dla telefonów Apple'a lub tych opartych na Androidzie.

Wystarczy, że włożymy smartfona w specjalne okienko u góry lub w specjalnej ruchomej platformie, by bez przeszkód fotografować sprzętem, który mamy pod ręką. W podstawowym zestawie znajdziemy także cztery różne tła: czarne, zielone, niebieskie oraz białe. Twórcy planują jednak wypuścić dodatkowe opcje, stworzyli m.in. specjalne panele, które pozwalają kreatywnie podejść do scenerii zdjęć i stworzyć naturalne krajobrazy wewnątrz pudełka. Panele mają być wyposażone w nadrukowane fototapety, m.in. z fakturą czerwonej cegły czy zielonej trawy. Softbox jest według autorów idealnym narzędziem, by tworzyć zdjęcia na takie platformy jak Etsy czy Pinterest, blogi kulinarne, internetowe poradniki, sklepy internetowe i wiele innych. Trzeba przyznać, że jak na sprzęt za 150 dolarów, daje naprawdę duże możliwości foto amatorom oraz profesjonalistom, którzy nadal kompletują sprzęt.


Źródło: Indiegogo

 

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.