Lolly, studio nagrań w kieszeni

Niedawno mogliście u nas przeczytać o naprawdę niezwykłych głośnikach – tym razem pojawiła się opcja dla tych, którzy zamiast odsłuchiwać wolą nagrywać. Mowa o Lolly.

Data publikacji: 13.04.2017

Nowe technologie sprzyjają melomanom: coraz więcej doskonałej jakości sprzętu pojawia się w przystępnych cenach oraz... rozmiarach. Muzyka w wersji przenośnej to pewność, że w każdym miejscu będziecie mogli dać upust swoim muzycznym zamiłowaniom. Nieważne czy chodzi o odsłuchiwanie ulubionych kawałków czy też nagrywanie własnych. Oto niewielki gadżet, który pozwoli nagrać każdy dźwięk w technologii 3D.

Lolly waży niecałe 30 gramów i z wymiarami 6x4 cm bez problemu zmieści się w dłoni, kieszeni lub nawet niewielkiej saszetce. Ten maluszek wygląda jak zabawkowy głośnik, ale w środku drzemie potencjał profesjonalnego studia nagraniowego. Według twórców, Lolly może być tańszą i lepszą alternatywą dla kultowego w branży nagraniowej Shure'a MV88, doskonałego cyfrowego mikrofonu pojemnościowego. Lolly w przeciwieństwie do profesjonalnego sprzętu oferować ma adaptacyjną oś dźwięku, różne opcje kolorystyczne, a także obsługę bez konieczności instalowania dedykowanej aplikacji za zaledwie 1/3 ceny Shure'a. To robi wrażenie, szczególnie, że sam gadżet jest wyjątkowo przyjemny dla oka. To niewielki owal, dostępny w pięciu różnych kolorach, który w prosty sposób możemy podłączyć do smartfona.

W ten sposób możemy stworzyć mobilne studio nagraniowe z prawdziwego zdarzenia. Największym atutem Lolly jest jakość dźwięku i możliwości jakie oferuje. Nagrywanie w technologii 3D pozwala na zebranie dźwięku w sposób całościowy i przestrzenny, dzięki czemu nagrania świetnie oddają zarówno studyjne próby muzyczne, jak i wspomnienia z wystąpień na żywo i koncertów. Zintegrowany system nagrywania 3D, efekty cyfrowego pogłosu i kontrola wzmocnienia, pozwalają bowiem nagrać wspaniałe brzmienie w dowolnym czasie i miejscu. To imponujące, zważywszy na rozmiary Lolly. Jego obsługa jest intuicyjna i nie wymaga doświadczenia w użytkowaniu podobnego sprzętu – gadżet można obsłużyć za pomocą większości aplikacji do nagrywania, a także poprzez domyślne oprogramowanie zainstalowane na telefonie. Cena jednego głośnika wraz z etui to koszt około 45 dolarów, co jak na sprzęt o takich możliwościach, jest naprawdę przystępną ceną.

 

 

Źródło: Lolly / Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.