Sati Tala, stół dla dwojga

Romantyczny wieczór tylko we dwoje, pyszne jedzenie i światło świec. A co jeśli zamiast nich, wasze twarze oświetla poświata ze smartfona? Poznajcie projekt Sati Tala!

Data publikacji: 17.08.2017

Uzależnienie od smartfona to dziś wcale nie taka rzadkość. Wielu z nas jest właściwie na stałe przyklejonych do wyświetlacza telefonu, by komentować, lajkować i udostępniać. Dzisiejsze społeczeństwo jest online niemal cały czas i mimo że większość z nas spędza wiele godzin w mediach społecznościowych, to przewrotnie przez to kuleją nasze relacje z innymi. Zapatrzeni w smartfona nie zwracamy uwagi na najbliższych, a czas spędzany wspólnie jest regularnie zakłócany przez sięganie po telefon. Na szczęście powstają inicjatywy, które mają z tym walczyć.

Kiedy ostatni raz poświeciliście ukochanemu 100% uwagi? Cześć z was zapewne przyzna, że wspólny obiad lub oglądanie serialu nie obywa się zazwyczaj bez zbędnego towarzystwa telefonu. Z podobnym problemem zetknęła się para architektów, Tany Jarus i Sagie Grunhaus. Aby z nim walczyć, postanowili oni stworzyć stół, który wymaga skupienia się na drugiej osobie w 100%. W przeciwnym wypadku możecie bowiem liczyć na kulinarną katastrofę... Izraelscy projektanci zamiast korzystać z najnowszych technologii, postawili na filozofię mindfulness i usunęli z projektu stołu nogi – w ten sposób powstał Sati Tala, mebel, który angażuje obie strony, walczące cały czas o zachowanie równowagi.

Blat jest dosyć wąski, zaplanowany idealnie dla dwóch osób. Opiera się on na kolanach, przez co żadna ze stron nie może wykonywać gwałtownych ruchów. Według architektów ma to pomóc w budowaniu intymnej atmosfery oraz łączyć, zarówno dosłownie, poprzez blat, jak i duchowo. Stół niekoniecznie musi być przeznaczony dla par – z Sati Tala skorzystać mogą też przyjaciele i rodzina. Mebel sam w sobie jest prosty i elegancki, a sklejka brzozowa, z której jest wykonany, idealnie wpasowuje się w jego minimalistyczne kształty. Proces gięcia mebla jest dość czasochłonny, musi też ono schnąć przez kolejne 24 godziny, by uzyskać odpowiednią trwałość. Architekci już podjęli pierwsze kroki, by skomercjalizować swój pomysł i wystartowali z kampanią na Kickstarterze. W ten sposób chcą zebrać fundusze na ulepszenie procesu wytwarzania Sati Tala – mebel w pre-orderze można zamówić w tej chwili za 265 dolarów.


 

Źródło: fpiec / Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.