/hamag/assets/tp-link-hs110-slider-jpg-8055.jpeg

Steruj sprzętem w domu gdziekolwiek jesteś

Z TP-Link HS110 i HS100 nie musisz wracać do domu, by odłączyć żelazko od prądu.

Data publikacji: 02.03.2017
Nowe technologie rozwiązują problemy, które starsze technologie zrodziły. I dobrze, że to robią, bo z tymi drugimi trudno byłoby nam się rozstać. Wyobrażacie sobie na przykład życie bez żelazka? Ale urządzenie to potrafi też wywołać niepokój – „czy na pewno wyłączałem/wyłączyłam je przed wyjściem?”. A gdyby tak nie trzeba było wracać się do domu, by to sprawdzić i rozładować niepokój, wyjmując smartfona z kieszeni?

Nie trzeba gdybać, bo firma TP-Link wprowadziła do swojej oferty HS110 i HS100 – inteligentne gniazdka, będące asystentami przy zarządzaniu domowymi urządzeniami. Te produkty są w stanie sprawić, że nawet „głupi” sprzęt w mieszkaniu stanie się inteligentny i będzie można wyłączyć lub włączyć go z poziomu aplikacji mobilnej TP-Link Kasa, która działa z każdym smartfonem z systemem operacyjnym Android (od wersji 4.1 wzwyż) lub iOS (od wersji 8).

Inteligentne gniazdko TP-Link HS110

Co konkretnie zyskujemy dzięki takim inteligentnym gniazdkom? Oto jedna z wielu możliwych sytuacji: wychodzisz z domu i nie masz pewności czy wszystkie urządzenia zostały wyłączone – uruchamiasz aplikację i dezaktywujesz gniazdka. Inna? Ułożyłaś się już wygodnie w łóżku i nagle przypominasz sobie, że nie zgasiłaś lampki w kuchni – uruchamiasz aplikację i ją wyłączasz.

Proste włączanie i wyłączanie urządzeń podłączonych do gniazdek to jeszcze nie wszystko, co potrafią TP-Link HS110 i HS100. Kolejną istotną cechą jest możliwość ustawienia harmonogramu – światła, grzejniki czy oczyszczacze powietrza mogą się uruchamiać i dezaktywować o konkretnych godzinach. Tryb zdalny pozwala też tak sterować światłem, by wywołać wrażenie obecności domowników, co powinno odstraszyć złodziei.

Aplikacja TP-Link Kasa

Inteligentne gniazdko TP-Link HS110 oferuje dodatkowo kontrolę zużycia energii. Możesz sprawdzić, które urządzenia pobierają najwięcej prądu i odpowiednio na to zareagować – na przykład wyłączając je, gdy nie są używane.

Źródło: TP-Link

Zobacz także

Sprzęt AGD / #Artykuł

h-vestel-box-jpg-13064

Pandemia wpłynęła też na sektor AGD. W jaki sposób?

Co pandemia zmieniła względem AGD i jaka jest kondycja tego sektora po tym bardzo trudnym roku? Spytaliśmy o to Andrzeja Krop – dyrektora zarządzającego Vestel Poland.

Sprzęt AGD / #Artykuł

h-ces-box-jpg-13019

Takiej szczoteczki jeszcze nie było, takiego głośnika też - nowości z CES 2021

Szczoteczka ze sztuczną inteligencją, suszarka chroniąca, a nie niszcząca włosy, robot sprzątający z funkcją mopa czy podwójna pralka. To tylko niektóre spośród najciekawszych nowości sprzętowych zaprezentowanych podczas targów CES 2021.

Sprzęt AGD / #News

h-candy-310-jpg-12605

Technologia uprzyjemni obowiązki - sprzęt z targów IFA 2019

Grupa Haier Europe pojawiła się na targach IFA 2019, aby zaprezentować swoje najnowsze urządzenia do domu. Wyposażyła je w rozwiązania, dzięki którym wykonywanie codziennych obowiązków ma być dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.