/hamag/assets/stacja-pogodowa-netatmo-slider-jpg-7890.jpeg

Stacja pogodowa NETATMO dla systemów iOS i Android

Uzyskaj podgląd warunków atmosferycznych i jakości powietrza w pomieszczeniach.

Data publikacji: 17.02.2017
Nie ulega wątpliwości, że pogoda odgrywa w naszym życiu istotne znaczenie, podobnie jak warunki panujące w domu czy mieszkaniu. Dobrze zatem mieć wszystko pod kontrolą, a dzięki coraz szybciej rozwijającej się elektronice jest to możliwe. Najlepszym przykładem jest stacja pogodowa NETATMO, dzięki której najważniejsze pomiary odczytywać można z poziomu aplikacji mobilnej.

Nie jest to pierwsza tego typu propozycja na rynku, ale producent postarał się tutaj o naprawdę sporo funkcji, w wyniku czego bez wątpienia warto zwrócić na jego propozycję uwagę. Stacja pogodowa NETATMO składa się z dwóch elementów (modułów). Jeden przeznaczony jest na zewnątrz, dugi natomiast do wnętrz pomieszczeń.

Obydwa posiadają wbudowane moduły Wi-Fi. Mogą łączyć się przez to ze smartfonem lub tabletem (z systemem Apple iOS i Google Android), zapewniając użytkownikowi możliwość ciągłej i wygodnej kontroli warunków pogodowych za oknem oraz tego, co dzieje się w przysłowiowych czterech kątach.

Stacja pogodowa NETATMO z aplikacją mobilną

Moduł zewnętrzny jest w stanie mierzyć temperaturę w zakresie od -40 stopni C do +65 stopni C, a także ciśnienie i wilgotność. Wewnętrzny cechuje się tymi samymi możliwościami, ale zakres pomiaru temperatury wynosi od 0 stopni C do +50 stopni C. Dodatkowo zapewnia on pomiar stężenia CO2 oraz hałasu.

Wszystkie dane odczytywać można w cechującej się przejrzystym interfejsem aplikacji mobilnej. Pojawiają się w niej stosowne sugestie, np. o konieczności otworzenia okna i przewietrzenia pomieszczenia. Pozwala ona też zapoznać się z prognozą pogody na kolejne dni. Nie zabrakło też bardzo popularnej obecnie opcji, a więc integracji z portalami społecznościowymi, gdzie udostępniać można zebrane dane.

Obydwa moduły wykonane są z aluminium, zewnętrzny jest przy tym wodoszczelny. Za zasilanie odpowiadają tutaj po 2 baterie AAA, przy czym wewnętrzny czerpać może energię także poprzez przewód USB.

Źródło: NETATMO  

Zobacz także

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

szycie2-jpg-12897

Jaka maszyna do szycia dla początkujących?

Zastanawiasz się jaką kupić maszynę do szycia w domu? Podpowiadamy które modele są warte uwagi oraz co ma największe znaczenie podczas wybierania maszyny do szycia dla siebie.

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

classic-jpg-12823

Jaki wentylator do domu? TOP 10

Jaki wentylator kupić do domu lub do biura, gdy za oknem temperatury sięgają 30 stopni, a Ty nie masz klimatyzacji?

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

classic-jpg-12237

Jaki nawilżacz powietrza do domu kupić? TOP 10

Zastanawiasz się jaki nawilżacz powietrza do domu wybrać? Na co zwrócić uwagę i z jakim kosztem trzeba się liczyć? W tym zestawieniu znajdziesz przegląd ciekawych urządzeń poprawiających jakość powietrza w domu.