Sprytny kieliszek

Czerwone wino jest pyszne i całkiem korzystne dla naszego zdrowia – oczywiście w umiarkowanych ilościach. Niestety może ucierpieć od niego biel naszych zębów.

Data publikacji: 30.01.2017

Kieliszek czerwonego wina pomaga walczyć z miażdżycą, zwalcza wolne rodniki, a dzięki polifenolom i flawonoidom ma zbawienny wpływ na nasze serce i układ krążenia. 1-2 kieliszki wytrawnego trunku pitego do kolacji, mogą na dłuższą metę zwiększyć naszą odporność i samopoczucie. Niestety, mimo że czerwone wino ma wiele zalet, to każdy łyk pozostawia na naszych zębach brunatnoczerwony nalot. Dla każdego, kto regularnie pije wino, może to być poważny problem. Na szczęście są takie wynalazki jak Wino Sipper.

To proste rozwiązanie, które wcale nie wymaga angażowania zaawansowanej technologii. Wino Sipper to kieliszek, który dzięki sprytnemu designowi pozwala cieszyć się smakiem wytrawnego wina i idealnie białymi zębami. Jego tajemnica tkwi w kształcie. Wino Sipper ma formę przypominającą nieco fajkę – jest to kieliszek z wbudowaną szklaną słomką, która pozwala uniknąć pobrudzenia zębów. W jednej lampce mieści się około 150 ml trunku. Według pomysłodawcy, firmy Oenophilia, taki kształt to mniej rozprysków i zero problemów z czerwonym uzębieniem. Z ich doświadczeń wynika, że zwykłe kieliszki mają kształt, który sprzyja rozlewaniu i marnowaniu drogocennego napoju – w przypadku czerwonego wina stanowi to nie lada zagrożenie dla naszych ubrań. Dlatego też Wino Sipper został wyposażony w dodatkowe nóżki, dzięki czemu jest stabilniejszy niż kieliszki o tradycyjnym kształcie. To może okazać się pomocne dla każdego, komu zdarzy się nie skończyć na jednym kieliszku.

– Niektórzy uważają, że to genialne, inni nazywają ten pomysł rewolucyjnym. My uważamy, że to największy wynalazek ludzkości – możemy przeczytać na stronie Wino Sippers. Żartobliwe reklamy i sympatyczne opakowanie idealnie wpisuje się w klimat Wino Sippers. Całość komunikacji marki została utrzymana w uroczym retro klimacie amerykańskich reklam z lat 50. i 60. ubiegłego stulecia. Oenophilia poleca kupować Wino Sipper parami, ponieważ wino lubi dobre towarzystwo. Zestaw dwóch kieliszków kosztuje 24 dolary i można je zamówić w sklepie internetowym marki. Poza szkłem do wina, Oenophilia oferuje także Porto Sippers oraz inne różnorodne gadżety związane z alkoholem, a także sprzęt typowo barowy.

 

Źródło: Wino Sipper / F5

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.