/hamag/assets/bed-slajder-1-jpg-7189.jpeg

Sprytne łóżko

Technologia i sen to coraz bardziej popularny mariaż. Inteligentne poduszki czy budziki nikogo nie dziwią. Sleep Number poszło o krok dalej z ofertą inteligentnego łóżka.

Data publikacji: 12.01.2017

Kładź się wcześnie, wieczorem zrezygnuj z kawy i ciężkich posiłków, smartfona zamień na książkę i śpij 7-8 godzin dziennie. Oto przykazania dobrego snu. Do tego możesz korzystać z inteligentnych budzików czy bransoletek kontrolujących twój sen, dzięki czemu zadbasz o wszystko co związane z nocnym wypoczynkiem. Czy aby na pewno? Sleep Number zapewnia, że kluczem do idealnego snu jest łóżko doskonałe – takie jak 360 Smart Bed.

Inteligentne łóżka do ostateczne narzędzie, które ma pozwolić na iście królewski wypoczynek. Wyposażone w najnowsze technologie bada, analizuje, uczy dobrych nawyków oraz dostosowuje się do swojego użytkownika. Tym samym łączy w sobie funkcje wielu różnych wearables wykorzystujących technologię IQ Sleep, jednak bez konieczności zakładania dodatkowych urządzeń. 360 Smart Bed wygląda jak najzwyklejsze łóżko, dzięki czemu możemy w nim spać swobodnie, nie zauważając nawet jego pracy. Mimo to, gdy my śnimy, łóżko działa na trzech poziomach: zbiera pomiary, dostosowuje kształt materaca do twojej pozycji oraz uczy się twoich nawyków, monitorując dane z innych urządzeń, takich jak trackery sportowe czy smartfony. To oznacza naprawdę szeroki wachlarz udogodnień, który pozwala maksymalnie wykorzystać czas spędzony w łóżku.

Materac, który zmienia swój kształt, tak by pasował do ciała reaguje także, kiedy wykryje, że chrapiesz, korygując twoją pozycję. Dla osób o zimnych stopach idealną funkcją będzie możliwość ogrzania. Łóżko ma także specjalne lampki, które można włączyć, gdy w nocy zechcemy udać się do łazienki lub po szklankę wody. Sensory wbudowane w ramę i materac non stop kontrolują nie tylko nasze ruchy, ale też oddech oraz pracę serca. Dedykowana aplikacja zbiera te informacje, by po ich analizie przedstawić rady, których wdrożenie ulepszy sen. W dodatku, aplikację można spersonalizować, jeśli chcemy położyć się o konkretnej godzinie – telefon przypomni nam o tym odpowiednio wcześnie. Aby uzupełnić dane, 360 Smart Bed połączy się z innymi urządzeniami, które mu udostępnisz i na tej podstawie zaproponuje optymalną godzinę pójścia spać, a także miękkość materaca. Ma to jednak swoją cenę – i to niemałą! Cena 360 Smart Bed w wersji kingsize zaczynać się ma od 4 tysięcy dolarów. Jednak dla osób, dla których doskonały sen jest bezcenny, nie powinno stanowić to problemu.

 

Źródło: Engadget / The Verge

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.