Sprytna Ikea

Współczesne wnętrza mają pokazywać indywidualizm mieszkańców, być wygodne, przytulne i przede wszystkim smart. Ikea o tym wie.

Data publikacji: 07.04.2017

Wiesz już czym jest IoT? Internet of Things to obecnie jeden z najważniejszych i najbardziej rozwojowych trendów. Dzięki niemu mogą powstawać inteligentne domy czy inteligentne miasta, w których ma żyć się o wiele wygodniej i bezpieczniej, ale też zdrowiej i bardziej eko. Gadżety i akcesoria tworzone zgodnie z duchem IoT, mają być zwykłymi przedmiotami, które zostały podkręcone dzięki nowym technologiom. Na przykład zwykły router może dzięki temu stać się alarmem przeciwwłamaniowym, a ekspres do kawy budzikiem. Ikea i jej nowa kolekcja prezentuje wykorzystanie IoT w oświetleniu.

Kolekcja Trådfri to prawdziwa innowacja w kwestii oświetlenia naszych wnętrz i zarazem kolejny krok Ikei w kwestii inteligentnej przestrzeni oraz ciekawe podejście do IoT. Do tej pory korporacja zaprezentowała kilka interesujących rozwiązań, mających wnieść ideę smart home do naszych domów, a wszystko w całkiem przystępnej cenie – wśród nich na szczególną uwagę zasługiwały ładowarki indukcyjne do telefonów. Nic dziwnego, że wraz ze wzrostem zainteresowania konsumentów inteligentnymi rozwiązaniami, Ikea stara się implementować je do swojej oferty. Efektem tej strategii jest właśnie Trådfri.

To opcja dla tych, którzy chcą sprytnych rozwiązań, jednak nie stać ich na skomplikowane i kosztowne systemy oferowane na rynku. Ikea jak zwykle wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom, tworząc cały pakiet możliwości inteligentnych rozwiązań w kwestii światła. Czym może zaskoczyć nas Trådfri? Między innymi żarówkami, które pozwalają regulować poziom jasności czy też takimi, które są wyposażone w czujniki ruchu. Oczywiście do różnych rodzajów żarówek stworzono bezprzewodowe piloty oraz dedykowaną aplikację, która pozwoli nam na idealne dostosowanie światła do naszych potrzeb. Poza żarówkami Ikea zaprezentowała też specjalne panele świetlne, które możemy zawiesić na ścianie, suficie lub meblach. Dają one ciekawy efekt i poza tym, że funkcjonalne, są także intrygującą dekoracją. Kolekcja niebawem pojawi się m.in. w Wielkiej Brytanii. Niestety nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery kolekcji w Polsce, ale czekamy na nią z niecierpliwością!


Źródło: Dezeen / Theverge

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.