Kontroluj procenty – BACtrack Skyn

BACtrack Skyn to bransoletka, która pilnuje, by nie przeholować z alkoholem.

Data publikacji: 16.06.2016
Wearables dbają o nasze zdrowie – mierzą puls, liczą kroki czy ilość spalanych kalorii. Do tego możemy jeszcze dodać chronienie wątroby, bo właśnie powstała bransoletka, która poinformuje cię, gdy przekroczysz określony poziom alkoholu we krwi.

BACtrack Skyn to nowoczesna forma alkomatu na miarę XXI wieku. Forma opaski jest wyjątkowo wygodna i praktyczna, a samo urządzenie oczywiście łączy się przez bluetooth ze smartfonami. Wszystko po to, by łatwiej kontrolować ilość wypitego alkoholu na imprezie. Odpowiedzialne za projekt studio BACtrack stworzyło Skyn w ramach konkursu na smart alkomat zorganizowany przez amerykański National Institute of Health. Podobnie jak w przypadku innych wearables ma on formę eleganckiej opaski na nadgarstek, która dzięki aplikacji łączy się z zewnętrznym urządzeniem sterującym. To rozwiązanie jest o wiele bardziej dyskretne od tradycyjnych alkomatów, bo jako bransoletka, może być z łatwością uznana za ozdobę lub któryś z modnych fitnessowych gadżetów.

bactrack skynskyn

BACtrack Skyn analizując skład potu właściciela, pozwala określić ilość alkoholu we krwi – po osiągnięciu danego poziomu, wysyła powiadomienie na komórkę, przestrzegające przed dalszym piciem. Dokładność wyników uzyskiwanych przez gadżet BACtrack jest imponująca i zapewniła mu pierwsze miejsce w konkursie, a także spore zainteresowanie inwestorów. Od zwykłych alkomatów odróżnia go też możliwość archiwizowania wyników, co pozwala zebrać długofalowe dane dotyczące naszego spożycia alkoholu. Skyn to także sposób, by pomóc osobom, które mają problemy alkoholowe. Nie tylko pozwoli lepiej monitorować ich nawyki, ale też dzięki niemu można ustawić specjalny alert, który zostanie wysłany na telefony znajomych po wykryciu określonej ilości alkoholu. Na razie główną wadą urządzenia jest fakt, że wyniki są opóźnione o 45 minut względem stanu faktycznego – tyle czasu potrzebuje etanol, by stać się wykrywalny przez Skyn. Mimo to, potencjał urządzenia jest imponujący, a BACtrack zapowiada wypuszczenie komercyjnej wersji urządzenia jeszcze pod koniec 2016 roku. Ma on kosztować około 100 dolarów.

Źródło: Futurism

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.