/hamag/assets/towa-slajder-jpg-8574.jpeg

Sklepik szkolny na nowo

Szyszki z ryżu preparowanego i kolorowe lody wodne. Oto co pamiętamy ze sklepików szkolnych. Mimo nostalgii, trudno jednak powiedzieć, że była to odpowiednia dla dzieci dieta.

Data publikacji: 29.03.2017

Konsumenci są coraz bardziej świadomi tego, na co zwracać uwagę robiąc zakupy spożywcze. Badają uważnie skład każdego posiłku, szukają zdrowych naturalnych rozwiązań i rezygnują z jedzenia wypakowanego szkodliwą chemią. Wychodząc na miasto, możemy przebierać w sklepach i knajpach oferujących zdrowe jedzenie odpowiadające naszym potrzebom i preferencjom. Czemu więc brakuje takich opcji dla dzieci? Przecież szczególnie one potrzebują wartościowych, smacznych i zdrowych posiłków. Towarzywsko może być idealnym rozwiązaniem dla maluchów.

Produkty wysokiej jakości w szkolnych sklepikach mają rację bytu – w każdym razie według Marii Jabłońskiej, absolwentki krakowskiej ASP, która w ramach pracy dyplomowej postanowiła zajrzeć do szkół i zreinterpretować tamtejsze sklepiki. Tak powstało Towarzywsko, czyli mobilny sklepik szkolny. To idealne połączenie uważnej i świadomej kuchni z pięknym, intrygującym designem. Towarzywsko to sklepik w miniaturze, można go łatwo przenieść i przetransportować – wszystko dzięki temu, że stworzono go w formie poręcznej walizki. Jabłońska chciała bowiem, by łatwo można było otworzyć Towarzywsko zawsze i wszędzie tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je także na festiwalach, piknikach i w trakcie rodzinnych wypraw – walizka pełna dobroci może przydać się także poza szkołą. W pudełku z drewna brzozowego znajdziemy miejsce na ekspozycję zdrowych przysmaków, np. chipsów z suszonych warzyw i owoców czy nasion i pestek (słonecznika lub dyni). Przy okazji nie zabraknie oczywiście sztućców niezbędnych do obsługi stoiska. Całość została opracowana w najdrobniejszych szczegółach, także pod względem pięknej i prostej komunikacji wizualnej Towarzywska.

– Zależało mi na znalezieniu rozwiązania, które z jednej strony będzie nowe i atrakcyjne, z drugiej natomiast będzie odwoływało się do najprostszych działań, zarówno w kontekście formy i materiału, jak również proponowanego produktu. Dizajn to także tradycja, materiały, lokalność, rzemiosło – o swoim zamyśle opowiada Jabłońska. Mamy nadzieję, że piękna forma zachęci dzieci do zdrowego odżywiania i zabawy smakiem i formą.

 

 

Źródło: Label

Zobacz także

Dziecko / #News

ikea-dd-icon-jpg-13202

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka

Ile osób, tyle odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest idealny prezent na Dzień Dziecka. I nie chodzi tu o konkretny przedmiot, ale nawet o samą jego charakterystykę.

Dziecko / #Artykuł

classic-jpg-11973

Prezenty dla dziecka na gwiazdkę – top 5!

Prezenty na gwiazdkę dla dziecka – niech bawią, uczą i dają moc radości!

Dziecko / #News

women-of-nasa-classic-jpg-11672

Women of NASA – klocki dla dziewczyn

Mimo że coraz częściej krytykuje się stereotypowe podejście do zabawek, nadal funkcjonuje przeświadczenie, że lalki są dla dziewczyn, a rakiety dla chłopców. Klocki Women of NASA to prawdziwy hit!