
Sklepik szkolny na nowo
Szyszki z ryżu preparowanego i kolorowe lody wodne. Oto co pamiętamy ze sklepików szkolnych. Mimo nostalgii, trudno jednak powiedzieć, że była to odpowiednia dla dzieci dieta.
Konsumenci są coraz bardziej świadomi tego, na co zwracać uwagę robiąc zakupy spożywcze. Badają uważnie skład każdego posiłku, szukają zdrowych naturalnych rozwiązań i rezygnują z jedzenia wypakowanego szkodliwą chemią. Wychodząc na miasto, możemy przebierać w sklepach i knajpach oferujących zdrowe jedzenie odpowiadające naszym potrzebom i preferencjom. Czemu więc brakuje takich opcji dla dzieci? Przecież szczególnie one potrzebują wartościowych, smacznych i zdrowych posiłków. Towarzywsko może być idealnym rozwiązaniem dla maluchów.
Produkty wysokiej jakości w szkolnych sklepikach mają rację bytu – w każdym razie według Marii Jabłońskiej, absolwentki krakowskiej ASP, która w ramach pracy dyplomowej postanowiła zajrzeć do szkół i zreinterpretować tamtejsze sklepiki. Tak powstało Towarzywsko, czyli mobilny sklepik szkolny. To idealne połączenie uważnej i świadomej kuchni z pięknym, intrygującym designem. Towarzywsko to sklepik w miniaturze, można go łatwo przenieść i przetransportować – wszystko dzięki temu, że stworzono go w formie poręcznej walizki. Jabłońska chciała bowiem, by łatwo można było otworzyć Towarzywsko zawsze i wszędzie tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je także na festiwalach, piknikach i w trakcie rodzinnych wypraw – walizka pełna dobroci może przydać się także poza szkołą. W pudełku z drewna brzozowego znajdziemy miejsce na ekspozycję zdrowych przysmaków, np. chipsów z suszonych warzyw i owoców czy nasion i pestek (słonecznika lub dyni). Przy okazji nie zabraknie oczywiście sztućców niezbędnych do obsługi stoiska. Całość została opracowana w najdrobniejszych szczegółach, także pod względem pięknej i prostej komunikacji wizualnej Towarzywska.
– Zależało mi na znalezieniu rozwiązania, które z jednej strony będzie nowe i atrakcyjne, z drugiej natomiast będzie odwoływało się do najprostszych działań, zarówno w kontekście formy i materiału, jak również proponowanego produktu. Dizajn to także tradycja, materiały, lokalność, rzemiosło – o swoim zamyśle opowiada Jabłońska. Mamy nadzieję, że piękna forma zachęci dzieci do zdrowego odżywiania i zabawy smakiem i formą.
Źródło: Label