simplehuman – sprytne rozwiązania do kuchni!

simplehuman – to marka, która proponuje nam funkcjonalność na najwyższym poziomie.

Data publikacji: 18.08.2016

Zwykłe czynności codzienne, takie jak wyrzucanie śmieci, mycie rąk czy suszenie naczyń, mogą być jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Jak to możliwe? Są takie marki, które specjalizują się w stwarzaniu przedmiotów wygodnych w użytkowaniu właśnie. Mowa o simplehuman.

Projektanci tej kalifornijskiej firmy sporo czasu poświęcają na baczną obserwację zachowań ludzi podczas wykonywania codziennych rytuałów. Porządnie testują swoje obiekty, angażują energię w szlifowanie prostych, ale zmyślnych patentów, które uczynią te czynności transparentnymi.

Gwarantują większą efektywność przy mniejszym użyciu energii. Firma, która działa od 2000 roku i została powołana do życia przez Franka Yanga specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań do kuchni i łazienek. Ich znakiem rozpoznawczym są ociekacze do naczyń i sztućców, pojemniki na narzędzia kuchenne, kosze na odpadki, bezdotykowe dozowniki na mydło i płyny do mycia naczyń, lustra sensorowe. Akcesoria od simplehuman są funkcjonalne i bardzo trwałe. Każdorazowo testowane przez długi czas i wiele osób. Do sprzedaży wypuszczane są tylko takie modele, które są chętnie użytkowane prze samych pracowników. Przedstawiciele firmy sami przyznają, że są opętani obsesją praktyczności.

Sztandarowym produktem firmy jest na przykład kosz na śmieci, którego pedał powstał w wyniku wielu eksperymentów. Co jeszcze? Bezdotykowe dozowniki mydła, których sensory przyspieszają podanie płynu aż pięć razy szybciej niż w przypadku zastosowania ręcznej pompki. Warto wspomnieć też o suszarce do naczyń – jej specjalnie zaprojektowane dna sprawiają, że zebrana woda wycieka do zlewu, a nie na blat. Za swoje innowacyjne podejście marka otrzymała wiele wyróżnień i tytułów w konkursach, w tym nagrodę Industrial Design Excellence tygodnika BusinessWeek.

 

Źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.