Serial w smartfonie

Zdarza wam się oglądać seriale na telefonie? Dzisiaj to nikogo nie dziwi. Jakość naszych smartfonów pozwala na wiele. Chociaż czasem warto dodać do nich szczypty czaru retro.

Data publikacji: 22.12.2016

Kto z was pamięta czasy telewizorów kineskopowych? A może zdarzało się wam oglądać dobranockę u dziadków na takich cudach? Ich czasy bezpowrotnie minęły, ale pewna nostalgia pozostała. Telewizory najnowszej generacji mają coraz lepszy obraz, Ultra HD oraz opcję oglądania w 3D. Nie wspominając już o pięknej smukłej linii. Stare telewizory mają z drugiej strony wartość emocjonalną i retro urok. Świetnie wykorzystuje go Smartphone Magnifier.

Ten prosty gadżet pozwala na wygodne oglądanie filmów przez smartfona. Wystarczy włożyć telefon w specjalną szufladkę, by móc zobaczyć ulubionych bohaterów w dwukrotnym powiększeniu. Smartphone Magnifier to ośmiocalowy wyświetlacz, który wygląda zupełnie jak stary, czarno-biały telewizor rodem z lat 50. Z kolei szufladka, w której umieszcza się telefon, została wystylizowana na odtwarzacz kaset VHS. Wystarczy ją wsunąć, by rozpocząć oglądanie filmu. Co ciekawe gadżet wykonany został z kartonu, więc jest on bardzo lekki. Nie zabierze też dużo miejsca – bok to kwadrat o rozmiarze 19 x 18,5 cm. Przy projektowaniu gadżetu zadbano o najdrobniejsze szczegóły, a nadruk dosyć wiernie odtwarza sprzęt z połowy ubiegłego wieku.

Do powiększenia obrazu użyto specjalnej folii, chociaż dokładne szczegóły nie są znane. Efekt jest jednak niezły, można także zauważyć lekką poprawę jakości w stosunku do video wyświetlanych bezpośrednio na smartfonie. Wejdą do niego telefony o maksymalnych wymiarach 16 x 8 cm. Smartfone Magnifier to dzieło portalu Firebox, słynącego ze zwariowanych gadżetów i ciekawostek technologicznych. Twórcy stworzyli retro telewizor dla fanów retro designu i gadżetów, a także Netflixa, portalu pełnego seriali. Ze Smartfone Magnifier można korzystać zarówno w łóżku, jak w wannie, a także poza domem. Do działania nie potrzebuje bowiem prądu ani pilota. Przedsprzedaż ruszyła na początku grudnia, twórcy mają więc nadzieję, że trafi na niejedną listę prezentów. Gadżet ma kosztować około 100 złotych. Znacie jakiegoś kinomana, którego ucieszyłby taki prezent?

 

Źródło: Smartfone Magnifier

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.