SEN NOCY LETNIEJ – poezja zapachowa

Pojawił się nowy, zapachowy concept store przy Oleandrów w Warszawie.

Data publikacji: 08.06.2016
Sen Nocy Letniej to nowy concept store, w którym znajdziemy niespotykane zapachy, naturalne kosmetyki, a także szczyptę nietuzinkowego designu. To świeże miejsce na warszawskiej mapie osobliwości.

W minimalistycznym wnętrzu poznamy produkty niszowych marek. Oprócz zakupów, w tej niekonwencjonalnej przestrzeni można zobaczyć wystawy ciekawych artystów. W kameralnej atmosferze, przy kawie będzie można podumać o... perfumach i sztuce. Justyna Stoszek z Forest Forever zadbała o piękne motywy florystyczne. Projekt wnętrza wykonali założyciele Snu Nocy Letniej – Urszula Kołtko i Dawid Zalesky. „SOUL / SPIRIT / SENSES” – to hasło przewodnie, trzy filary określające koncepcję Snu Nocy Letniej.

– „Soul”, czyli nasze sacrum, to perfumy. Na każdego działają inne zapachy. Dana kompozycja niektórych zniewala, innych jedynie urzeka, a dla jeszcze kolejnych bywa odpychająca. To trochę takie zwierciadło duszy, ujawniające temperament człowieka – często już po czyimś zapachu domyślamy się, interpretujemy, jaki charakter ma dany człowiek – mówi Urszula Kołtko, założycielka i współwłaścicielka Snu Nocy Letniej. – „Spirit”, czyli nasze profanum, to... alkohol. Wpływa na logiczną naturę naszej osobowości. Jednoczenie otwiera umysł i go mąci. O jego ogromnym wpływie na wytwory inteligencji człowieka, jak książki, obrazy, rzeźby, matematyka, krążą legendy. Ostatni filar „Senses” wyraża się poprzez zmysły: smak, słuch, dotyk, wzrok, węch, ale również równowaga. Czyli wszystko to, czym „czytamy” nasze otoczenie – ziemię. Odpowiedź na „Senses” stanowią kwiaty i naturalne kosmetyki, które zachowują balans między naturalnością i tradycją, nowoczesnością i technologią – tłumaczy Kołtko.

Dawid Zalesky, Art Director, współwłaściciel Snu Nocy Letniej zaznacza: – Włożyliśmy w ten projekt dużo pracy i serca. Odwiedziliśmy wiele perfumerii w Europie, zanim wybraliśmy te, naszym zdaniem, najlepsze marki. Znajdziecie u nas m. in. włoskie perfumy Extrait d'Atelier czy francuskie Herve Gambs, które będziemy sprzedawać na wyłączność w Polsce, czy oraz Agonist i Roads. Celowo ograniczamy wybór, gdyż jesteśmy zwolennikami dewizy „Mniej znaczy lepiej”. Nic tu nie jest dziełem przypadku – w przeciwieństwie do wielu rzeczy, które dzieją się podczas letnich nocy... Z okazji oficjalnego otwarcia wystawę w formie instalacji artystycznej przygotuje Varvara Frol – artystka, której prace wystawiane były m. in. w paryskim Pompidou.

Źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.