/hamag/assets/samsung-ar9500m-slider-jpg-8326.jpeg

Samsung Wind-Free AR9500M – klimatyzator 2.0

Efekt „wiatru” i wysokie rachunki za prąd – z Samsung Wind-Free AR9500M to przeszłość.

Data publikacji: 16.03.2017
Największą wadą współczesnych klimatyzatorów jest generowanie przez nie nieprzyjemnego efektu „wiatru” – bezpośredniego nadmuchu zimnego powietrza. Firma Samsung znalazła na to rozwiązanie i nazwała je Wind-Free Cooling. AR9500M jest pierwszym innowacyjnym klimatyzatorem wyposażonym w tę technologię.

21 tysięcy mikrootworów – to one stoją u podstaw technologii Wind-Free Cooling i sprawiają, że schładzanie powietrza w pomieszczeniach jest efektywne i komfortowe dla osób, które w nich przebywają. Jeśli jednak potrzeba szybszych rezultatów, można skorzystać z trybu szybkiego chłodzenia Fast Cooling – gdy żądana temperatura zostanie już osiągnięta, urządzenie powróci do trybu bezwietrznego. Producent chwali się, że to rozwiązanie nie tylko pozytywnie wpływa samopoczucie użytkowników, ale też zmniejsza wysokość rachunków za prąd. Dwuetapowe chłodzenie jest w stanie zmniejszyć zużycie energii nawet o 72 procent.

Klimatyzator ścienny Samsung Wind-Free AR9500M został wyposażony w 8-biegunową sprężarkę z technologią POWERboost, większy o 22 procent wentylator oraz szeroki wlot powietrza. Efektem połączenia tych trzech elementów ma być jeszcze szybsze uzyskiwanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu oraz mniejsze wahania momentu obrotowego, co redukuje zużycie energii. Doskonałe warunki są nie tylko szybko osiągane, ale też z powodzeniem utrzymywane.

Klimatyzator ścienny Samsung Wind-Free AR9500M

– Użytkownicy będą zachwyceni funkcjonalnością i skutecznością działania AR9500M oraz zadowoleni z wyeliminowania nieprzyjemnego zimnego strumienia powietrza, jak również z tytułu niższych rachunków za energię – mówi Byung-Sam Seo z Samsunga. Wykorzystując okazję dodaje, że nowe urządzenie jest gotowe do współpracy z siecią Wi-Fi. Co to oznacza? Ano to, że za pośrednictwem swojego smartfona użytkownik może zobaczyć aktualne parametry działania czy statystyki, a przede wszystkim może sterować klimatyzatorem praktycznie z każdego miejsca (w którym jest zasięg Internetu).

Źródło: Samsung

Zobacz także

Sprzęt AGD / #Artykuł

h-vestel-box-jpg-13064

Pandemia wpłynęła też na sektor AGD. W jaki sposób?

Co pandemia zmieniła względem AGD i jaka jest kondycja tego sektora po tym bardzo trudnym roku? Spytaliśmy o to Andrzeja Krop – dyrektora zarządzającego Vestel Poland.

Sprzęt AGD / #Artykuł

h-ces-box-jpg-13019

Takiej szczoteczki jeszcze nie było, takiego głośnika też - nowości z CES 2021

Szczoteczka ze sztuczną inteligencją, suszarka chroniąca, a nie niszcząca włosy, robot sprzątający z funkcją mopa czy podwójna pralka. To tylko niektóre spośród najciekawszych nowości sprzętowych zaprezentowanych podczas targów CES 2021.

Sprzęt AGD / #News

h-candy-310-jpg-12605

Technologia uprzyjemni obowiązki - sprzęt z targów IFA 2019

Grupa Haier Europe pojawiła się na targach IFA 2019, aby zaprezentować swoje najnowsze urządzenia do domu. Wyposażyła je w rozwiązania, dzięki którym wykonywanie codziennych obowiązków ma być dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.