/hamag/assets/vanilla-ice-hero-jpg-13133.jpeg

Vanilla Ice powrócił i promuje eko-postawę

„Hej Ty, to jest pomysł na eko-równowagę”

Data publikacji: 30.09.2021

Tymi słowami rozpoczyna się Reduce Your Ice, Ice Baby – nowa wersja hitu amerykańskiego rapera znanego pod pseudonimem Vanilla Ice. Została przygotowana we współpracy z firmą Samsung Electronics, na potrzeby kampanii, której celem jest promowanie postaw proekologicznych. 

Vanilla Ice wraz z Samsungiem zachęca do zwiększenia temperatury w zamrażarkach o 1 stopień Celsjusza. Pomijając skrajne przypadki, nie zrobi to przechowywanej wewnątrz żywności żadnej różnicy, a może znacząco ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Gdyby zrobić tak w każdym europejskim gospodarstwie domowym, to w skali roku do atmosfery trafiłoby o ponad milion ton CO2 mniej. Dla porównania – to tyle, ile w ciągu dwunastu miesięcy emituje ponad 217 tysięcy samochodów osobowych. Jest więc o co walczyć. 

Vanilla Ice w klipie do Reduce Your Ice, Ice Baby

Nowej wersji utworu towarzyszy teledysk, którego gwiazdą – obok, Vanilla Ice’a, rzecz jasna – jest lodówka Samsung Bespoke. To nowinka, która również promuje postawy proekologiczne. Może przyczynić się do zmniejszenia generowania elektrośmieci: modułowa konstrukcja umożliwia dołączanie elementów, gdy z czasem potrzeba większej przestrzeni na przechowywanie żywności, a wymienne fronty – na dostosowanie jej wyglądu do (zmieniającego się) wystroju kuchni. 

– Uwielbiam prowadzić zrównoważony styl życia, a troska o energooszczędność jest jego nieodłączną częścią. Zawsze szukam najnowocześniejszych metod oszczędzania energii dla mojego domu i bardzo podoba mi się to, że linię lodówek Bespoke można dostosować do indywidualnych potrzeb. Jestem bardzo podekscytowany współpracą z firmą Samsung przy tym projekcie, ponieważ muzyka jest świetnym sposobem na łączenie ludzi i rozpowszechnianie proekologicznej idei – skomentował Vanilla Ice.

„Spójrz, to długofalowe rozwiązanie – przekonuje Vanilla Ice w swoim odnowionym utworze. – Podkręć temperaturę, uszczęśliwisz mnie tym / To tylko jeden stopień, wariacko zwiększam ciepło / W trosce o klimat deklasuję rywali […] Namawiam Cię, przemyśl to sobie / Nie przesadzaj z chłodem / miej pozytywny wpływ”.

Źródło: Samsung

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.