/hamag/assets/h-jetbotai-hero-jpg-13141.jpeg

Robot sprzątający sprytniejszy od innych

Samsung Jet Bot AI+ jeszcze lepiej rozumie swoje otoczenie i jeszcze dokładniej analizuje plan mieszkania, dzięki czemu jak żaden inny potrafi zoptymalizować trasę, jaką obiera.

Data publikacji: 18.11.2021

Samsung Jet Bot AI+ to robot sprzątający z kamerą 3D i sztuczną inteligencją

Wykorzystuje szerokokątną kamerę 3D o dużej głębi ostrości oraz technologię Intel Movidius odpowiadającą za rozpoznawanie obiektów. To właśnie dzięki temu robot odkurzający Samsung Jet Bot AI+ tak dobrze rozumie swoje otoczenie i potrafi opracowywać zawsze optymalne trasy działania. Sensor LiDAR dodatkowo zapewnia precyzyjne obliczanie położenia, niezależnie od warunków oświetleniowych.

Jego kamera dostrzega nawet bardzo małe obiekty (o wielkości 1 centymetra) z odległości 100 centymetrów. Technologia Intel Movidius pomaga mu zaś zrozumieć, co dokładnie widzi. Na tej podstawie wyciąga wnioski i podejmuje decyzje – zasysa tylko to, co powinien i omija to, czego pod żadnym pozorem nie powinien dotykać. W efekcie umożliwia dokładne sprzątanie wokół zabawek dla dzieci czy delikatnych przedmiotów, takich jak wazony. Skutecznie pozbywa się kupek kurzu, ale z daleka omija psie odchody, eliminując ryzyko wtórnego zanieczyszczenia podłogi. To wszystko razem sprawia, że jest jeszcze bardziej samodzielny i jeszcze bardziej można nim polegać. 

robot odkurzający Samsung Jet Bot AI+

Jeszcze więcej dobrego w tym małym urządzeniu

Jednak inteligentne poruszanie się to tylko jeden z atutów tego robota. Samsung Jet Bot AI+ oferuje również zdalne sterowanie i monitorowanie (poprzez aplikację SmartThings). Nie wstając z kanapy (lub fotela w biurze) możemy zaplanować i zlecić sprzątanie, zobaczyć postępy, a nawet obejrzeć dom „oczami” robota, a właściwie jego kamerą. 

Sercem nowego Jet Bota jest silnik Digital Inverter o bardzo dużej mocy ssania, którą na bieżąco dostosowuje do rodzaju powierzchni i poziomu jej zabrudzenia. Dużym plusem jest też 5-warstwowy system filtracji (zatrzymujący nawet 99,99% zanieczyszczeń), a wisienką na torcie jest automatyczny powrót do stacji czyszczącej po zakończonym sprzątaniu (lub w przypadku konieczności doładowania akumulatora). 

robot odkurzający Samsung Jet Bot AI+

Jet Bot AI+ „odzwierciedla ciągłe zaangażowanie firmy Samsung w to, aby tworzyć połączone w domowym ekosystemie urządzenia, które zapewniając dynamiczną wydajność mogą dostosować się do zróżnicowanych potrzeb naszych konsumentów” – zachwala wiceprezes Hyesoon Yang.

Źródło: Samsung

Zobacz także

Roboty domowe / #Artykuł

ikonka-srednia-310-jpg-12076

Jaki oczyszczacz powietrza? TOP 5 polecane modele

Sprawdź, jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza do 500, 1000, 1500, 2000 i 2500 złotych. Polecamy godne uwagi modele z różnych półek cenowych.

Roboty domowe / #Artykuł

jaki-robot-sprzatajacy-top-5-mid-jpg-12067

Jaki robot sprzątający? TOP 5 polecane modele

Pięć modeli do rankingu najlepszy robot sprzątający, w cenie do 1500, 2500 i 4000 zł.

Roboty domowe / #Recenzja

classic-jpg-11870

Odkurzacz automatyczny Electrolux PUREi9 – pierwsze wrażenia

Electrolux PUREi9 to automatyczny odkurzacz o niekonwencjonalnym kształcie i sporych możliwościach. Jakie wrażenie wywarł podczas testowego sprzątania?