/hamag/assets/moving-slajder-1-jpg-4856.jpeg

Rusz się!

Kiedy ostatni raz wstałeś zza biurka?

Data publikacji: 15.09.2016

Po dniu pracy za biurkiem czujesz się wykończony i obolały? Twoje ciało po prostu protestuje przeciwko ciągłemu siedzeniu. Plecy, kark, barki przypominają o sobie uporczywym bólem, a nogi drętwieją. Efekt to znane wielu osobom uczucie „połamania”. A wystarczy 5 minut ruchu na godzinę, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji siedzącej pracy. Tylko kto o tym pamięta? Aplikacja!

Get Moving to „przypominaczka” dla biurowych wyjadaczy. Wystarczy, że zaplanujesz jak często i na jak długo chcesz odchodzić od biurka, a aplikacja da znać, że pora podnieść się z krzesła. Get Moving zapamiętuje też jak wyglądała twoja „aktywność” w ciągu ostatniego tygodnia i podsumowuje twoje postępy oraz sporządza raport. To nieźle motywuje do tego, by nieco urozmaicić siedzący tryb życia i przerwać długie chwile, kiedy spoczywamy w jednej pozycji. Możesz zdecydować czy chcesz w czasie przerwy stać czy spacerować – możesz także wybrać rozciąganie mięśni, które poprawi zarówno ich stan i twoje samopoczucie. Co ciekawe, Get Moving promuje postawę stojącą podczas pracy, która jest może nietypowa, ale zbawienna dla naszego ciała i postawy. Nawet tak prosta zmiana jak wstanie z krzesła wiele wnosi – długie pozostawanie w jednej pozycji może mieć poważne konsekwencje, np. spowodować przeciążenie mięśni i ich uraz.

Twórcy aplikacji polecają zacząć od pięciominutowych przerw przynajmniej raz na godzinę, by już po kilku dniach poczuć się lepiej. Aplikacja może być też przydatna dla tych, którzy przy komputerze lub biurku spędzają także czas poza pracą, np. grając na komputerze lub oglądając seriale. Kiedy zasiadasz do biurka, wystarczy, że klikniesz specjalny zegar, naliczający czas bez aktywności. Po odpowiednim czasie usłyszysz alarm przypominający o przerwie oraz o jej zakończeniu. Przerwę można oczywiście spożytkować np. na zrobienie herbaty czy przejście do innego działu w firmie. To prosta aplikacja, ale stosowanie się do jej alarmów, pomoże Ci zadbać o zdrowie w pracy. Niestety, na razie aplikacja jest dostępna jedynie dla posiadaczy sprzętu Apple. Być może jednak niedługo się to zmieni.

 

Źródło: AppStore / MamStartup

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.