/hamag/assets/barman-slajd-jpg-10198.jpeg

Tipsy Robot, robotyczny barman

Las Vegas to prawdziwa mekka imprezowiczów – nie ma w nim miejsca na nudę. Nic zatem dziwnego, że powstaje tam pierwszy bar z robo-barmanami, czyli Tipsy Robot.

Data publikacji: 03.07.2017

Roboty coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej, oferując różnorodne produkty i usługi. Na razie jeszcze oswajamy się z ich obecnością oraz ideą obsługi innej niż ludzka. Sposobem na to, by się do niej przekonać, jest tworzenie robotów, które wesprą najprzyjemniejsze branże – na przykład rozrywkową. Z tego założenia wyszli najwyraźniej założyciele i pomysłodawcy baru Tipsy Robot – pierwszego miejsca w Las Vegas, gdzie rolę barmanów przejmą roboty.

Jak będzie wyglądał bar, gdzie miksowaniem zajmą się maszyny? W teorii bardzo prosto i nowocześnie. Zamówienia w Tipsy Robot mają być składane przez aplikację i być przesyłane do jednego z dwóch robo-barmanów obsługujących gości. Płatność także będzie odbywała się za pomocą telefonu. Sama obserwacja robotów przy pracy ma być swego rodzaju widowiskiem – mechanizm ma bowiem naśladować ruchy mistrzów miksologii. Wcześniej takie rozwiązanie zastosowano na jednym z ogromnych statków rejsowych, gdzie tzw. „Galaktyczni Ambasadorzy”, jak nazywają roboty ich twórcy, doskonale sprawdziły się przy obsłudze baru. Według planów ich premiera na lądzie ma być równie udana. Roboty będą w stanie przyrządzić nawet do 120 drinków na godzinę, a do tego podać każdemu z klientów dokładny czas otrzymania napoju. Do wyboru będzie klasyka, jak Mojito czy Cosmopolitan, jednak w menu znajdą się także opcje dla miłośników szaleństwa. Wszystkie receptury zostały podobno opracowane przez światowej sławy specjalistę, Francesco Lafranconiego.

Dzięki zaprogramowanym barmanom możemy mieć też pewność, że ulubiony drink za każdym razem będzie równie pyszny. To ma zapewnić najwyższy poziom obsługi i smaku. Poza tym w barze znajdą się takie dodatki jak wyświetlana na żywo ściana social media, a także kilka fotobudek – ma to zachęcić do dzielenia się wrażeniami z baru na Faceboooku, Instagramie czy Snapchacie. Całość wystroju ma być mocno futurystyczna. Tipsy Robot ma startować 30 czerwca, ale niestety mamy złą wiadomość – drinka zamówicie jedynie, jeśli pod ręką macie iPhone'a i rzecz jasna akurat przebywacie w Las Vegas.

 

Źródło: Digital trends / Vegas Eater

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.