/hamag/assets/remont-kuchni-slider-jpg-10302.jpeg

Remontujemy kuchnię – o czym należy pamiętać?

Remont kuchni to niełatwa sprawa. Oto kilka prostych rad od nas i od firmy Samsung.

Data publikacji: 06.07.2017
Ci, którzy nie pojadą w tym roku na wczasy, przerwę wakacyjną wykorzystają, aby wyremontować mieszkanie. Spora część zdecyduje się pewnie na odświeżenie kuchni, będącej obok salonu podstawową wizytówką domu. Wraz z firmą Samsung zwracamy uwagę na najważniejsze kwestie, o których warto pamiętać przy remontowaniu tego właśnie pomieszczenia.

Zacznijmy od tego, że kuchnia idealna to kuchnia dostosowana do potrzeb domowników. Jeśli więc na przykład w naszym mieszkaniu znajduje się gromadka małych dzieci, priorytetem powinno być bezpieczeństwo – zapewnią je między innymi szafki z blokadą otwierania i zaokrąglonymi brzegami oraz urządzenia z blokadą uruchamiania, ale też np. piekarniki z zimnym frontem. Miłośnicy eksperymentów z kolei powinni postawić na jak największą przestrzeń roboczą i pojemne meble. W każdym przypadku należy zadbać o funkcjonalność.

Nowoczesna kuchnia ze sprzętem Samsung

Istnieją dwa sposoby podejścia do tematu remontu: albo dobieramy sprzęt do wystroju kuchni, albo wystrój kuchni do sprzętu. W obu przypadkach warto zadbać o to, by całość prezentowała się spójnie. Więcej na ten temat pisaliśmy niedawno w tekście AGD Samsunga i kuchnia zaaranżowana po Twojemu.

Kuchni nie remontujemy co roku, dlatego warto wybiegać w przyszłość. Wybierając meble, postawmy na te wykonane z trwalszych materiałów, które dłużej będą nam służyć. To samo tyczy się urządzeń: lepiej wydać nieco więcej na początku (np. na bardziej niezawodny silnik), by sprzęt nie odmówił posłuszeństwa przez wiele następnych lat. Warto zwrócić również uwagę na oszczędność energii, wody itd., co sprawi że inwestycja szybko się zwróci.

Nowoczesna kuchnia ze sprzętem Samsung

Najważniejszą radą dla osób remontujących kuchnię, jak i każde inne pomieszczenie, jest jednak ta, by nie kierować się tylko trendami i opiniami innych ludzi, ale najpierw wziąć pod uwagę swoje upodobania, potrzeby i wymagania. Jeśli tak zrobimy, możemy być pewni, że będziemy zadowoleni z efektów i nieprędko będziemy musieli powtarzać remont z wszystkimi jego trudami.

Źródło: Samsung

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.