Relaks w kostce

Zestresowani? Mamy na to sposób!

Data publikacji: 19.10.2016

Co jest bardziej denerwujące: mruczenie pod nosem, stukanie palcami w blat, czy pstrykanie długopisem? Niektórych takie tricki odstresują lub pomagają się skupić. Dla otoczenia mogą być jednak niezwykle irytujące. Projekt z Kickstartera może pomóc w tej patowej sytuacji.

Fidget Cube to niewielka kostka z tajemniczymi wypustkami. Na pierwszy rzut oka trudno określić do czego służy – wygląda jak przysłowiowy wichajster. Na każdej ściance jest coś innego: przycisk wyglądający jak włącznik światła, guziki imitujące pstrykanie długopisu czy mini joystick. Wszystko po to, by osobom z denerwującym zwyczajem stukania i pukania podczas nauki lub pracy twórczej, ułatwić skupienie, które nie będzie uciążliwe dla towarzyszy. Kostka ma sześć ścianek, a na każdej z nich znajduje się inny element, który zachęca do różnych aktywności. Po pierwsze klikaj. Do tego służy pięć małych przycisków, które są substytutem pstrykania długopisem. Trzy z nich są aktywne, natomiast dwa wyciszone, które zadowolą nawet największych fanów klikania. Z Fidget Cube możesz także pstrykać – do tego służy imitacja przełącznika światła. Gracze wyjątkowo stęsknieni do pada, mogą bawić się mini joystickiem imitującym te, które możemy znaleźć na kontrolerach do Xboxa czy Playstation.

Kolejną ściankę zdobi charakterystyczne wgłębienie nawiązujące do tzw. „worry stones”, które pomagają w wyciszeniu i medytacji. Z kolei suwaki imitujące te w zabezpieczeniach na walizkach, można rolować do woli – na kostce znajdują się trzy sztuki. Ostatni przycisk, to duże koło, które można odpowiednio wciskać. Fidget Cube mieści się w dłoni, więc nie wydaje uciążliwych dźwięków, zajmuje jednak ręce i pozwala dryfować umysłowi w poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań i prawidłowych odpowiedzi. Dzięki różnorodności „tików” jakie oferuje, nie nudzi się i zachęca do różnego korzystania oraz łączenia każdej ze ścianek. W ten sposób możemy korzystać z gadżetu na wykładach, w pracy, podczas wykładów i prelekcji, a także oglądając telewizję. Do tego to minimalistyczny i ciekawy wizualnie przedmiot, dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Ucieszy każdego, kto szuka nietypowych sposobów, by się skupić, ale także fanów nowinek technicznych i gadżetów. Jesteśmy ciekawi, czy faktycznie kostka odstresuje i wspomaga działanie szarych komórek odpowiedzialnych za genialne pomysły. Z chęcią byśmy sprawdzili!

 

Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.