Raj smakujący Nutellą

Są takie przysmaki, które mają wiernych fanów na całym świecie. Jeśli należycie do grupy, która za Nutellę dałaby się pokroić, mamy dla was świetną wiadomość...

Data publikacji: 12.06.2017

Pierwszy raz pojawiła się na rynku w 1965 roku i od tego czasu skutecznie podbija serca łasuchów. Obecnie sprzedawana jest w 190 krajach na całym świecie – w Polsce raczymy się nią od 1994 roku. Skład? Prosty, ale przepyszny: orzechy włoskie, cukier, olej palmowy i kakao, co daje 544 kcal na 100 gram. To całkiem sporo, ale to jeden z tych drobnych grzeszków żywieniowych, na który możemy sobie czasem pozwolić. Mowa rzecz jasna o Nutelli. Można ją jeść prosto ze słoika lub na chlebie, ale nie brakuje też bardziej wyszukanych przepisów z jej udziałem. Jeśli jednak kochacie Nutellę, a brakuje wam zdolności kulinarnych, zawsze możecie udać się do pierwszej restauracji Nutella, którą właśnie otworzyło Ferrero.

Nutella Cafe wystartowała 31 maja w Chicago – oto kolejny dobry powód, by zdobyć wizę do Stanów Zjednoczonych. Będzie to bowiem pierwszy oficjalny lokal sygnowany orzechowym kremem, nie dziwi więc rozmach – dwa imponujące piętra pełne orzechowego szaleństwa. Chicago Tribune, które miało okazję odwiedzić lokal jeszcze przed otwarciem, napisało, że to tak, jakby wejść do gigantycznego słoika z Nutellą. Brązy, kremy oraz lampy w kształcie kwiatów orzecha włoskiego tworzą przesłodką atmosferę.

– Chcieliśmy stworzyć świat Nutelli dla naszych fanów, gdzie mogliby naprawdę uchwycić istotę marki – nie tylko w potrawach, które będą serwowane, ale w pełnym doświadczeniu od momentu wejścia – opowiada Noah Szporn z zespołu Nutelli. Oczywiście wystrój jest ważny, ale zapewne zastanawiacie się co znajduje się w menu Nutella Cafe. Poza lodami i naleśnikami, można tam spróbować muffinów, gofrów, ciasta, granolę, fondue z Nutellą, a także wytrawne kanapki i przekąski, już bez dodatku orzechowego kremu. A ponadto w lokalu będzie fontanna z sosem o smaku Nutelli. Otwarcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – zarówno ze względu na pyszny smak Nutelli, jak i fakt, ze pierwszych 400 klientów otrzymało wybraną pozycję z menu zupełnie za darmo, a imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji. Mamy nadzieję, że ten sukces zainspiruje Ferrero do otwarcia kolejnych lokali, bo recenzje z Chicago brzmią smakowicie.

 

Źródło: Telegraph UK / Noizz / Adweek

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.