Qoobo – mrucząca poduszka

Ich mruczenie uspokaja i pozwala cieszyć się doskonałym zdrowiem. Adopcja kota ma wiele zalet, co jednak, jeśli jesteś alergikiem lub nie masz miejsca dla zwierzaka? Może zdecydujesz się na Qoobo?

Data publikacji: 18.10.2017

Mruczący kot na kolanach przyspiesza proces zrastania się kości nawet o 20%! Pobudza też układ odpornościowy do intensywniejszego działania, nie wspominając już o doskonałym wpływie na naszą psychikę i nastrój. Te urocze zwierzaki, dzięki mocy swojego mruczenia pomogą także osobom z depresją lub walczącym z nałogami. A to jeszcze nie wszystko – dźwięki wydawane przez koty są tak korzystne dla człowieka, że właściciele mruczków żyją średnio nawet 5 lat dłużej od tych, którzy nie posiadają w domu kota. Jeśli mimo to nie jesteś przekonany do poszukania kociego towarzysza, masz też alternatywę.

Qoobo mruczy, jest puszysty i ma imponujący ogon – nie jest jednak kotem, a niezwykłą poduszką, która ma być alternatywą dla żywego zwierzaka lub pomocą w ukojeniu tęsknoty dla kociarzy, którzy musieli rozstać się z pupilem z powodu podróży. Qoobo wykonany jest z niezwykle przyjemnej tkaniny, która imituje prawdziwe futro, a do tego ma ruchomy ogon, by jeszcze bardziej przypominał żywe zwierzę. Do wyboru ma być kilka różnych opcji kolorystycznych. Najlepsze jest jednak to, że poduszka reaguje na głaskanie i pieszczoty, mrucząc i wibrując uspokajająco. Ogon imituje bardzo dokładnie kocie reakcje, a pierwsi testerzy są zaskoczeni wyjątkową wrażliwością Qoobo i podobieństwem jego reakcji do prawdziwego kota.

Na przykład, kiedy gadżet długo nie jest głaskany, sam o to prosi machając zachęcająco ogonem. Nie trzeba go jednak karmić, wystarczy ładowanie przez USB, które wytrzyma do 8 godzin działania. Zastosowanie poduszki ma być proste – Qoobo to lek dla samotnych osób, które są zestresowane lub walczą z depresją, ale też dla tych, którzy po prostu mają ochotę przytulić coś mruczącego. Poduszka to projekt firmy Yukai Engineering, która zaprezentowała go podczas targów CEATAC w Japonii. Na pomysł wpadła jedna z założycielek firmy, która od lat posiadała kota, jednak przeprowadziła się w miejsce, gdzie nie pozwalano trzymać zwierząt. Wymyśliła więc Qoobo, który pomoże jej w tęsknocie za zwierzakiem. Poduszka ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku i kosztować około 100 dolarów.

 

Źródło: Kickstarter / Indiegogo

 

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.