/hamag/assets/sof-big-jpg-1486.jpeg

Pudełko o wielu możliwościach

Allegro połączyło swoje siły ze School of Form. Co mogło powstać z tej kreatywnej współpracy?

Data publikacji: 24.02.2016

Allegro i  School of Form stworzyli prawdziwe ekopudełka. Ich funkcjonalność zachwyci odbiorców, dla których status proekologiczny to ważne kryterium podczas zakupów.

Wspólny projekt komercyjno-dydaktyczny rozpoczął się w listopadzie. Założenie było proste. Trzeba tak zaprojektować opakowania, które są wykorzystywane do wysyłki towarów zakupionych przez Internet, aby można je ponownie wykorzystać.

Zależy nam, aby opakowania stały się wielorazowe i wielofunkcyjne, a jednocześnie, by były maksymalnie wygodne oraz atrakcyjne wizualnie. Właśnie takie zadanie projektowe postawiliśmy studentom – wyjaśnia Alina Magowska, UX Researcher w Allegro.

Studenci SoF mieli pełną dowolność. W efektywnym wykorzystaniu potencjału miały pomóc im wykłady z zakresu antropologii, grafiki, formy, doświadczenia oraz prezentacji z dostępnych na rynku rodzajów tektury falistej. Dzięki takiemu podejściu powstałe projekty są wielowymiarowe i odpowiadają na potrzeby współczesnego użytkownika.

Chcieliśmy zobaczyć, co młodzi ludzie chcieliby zrobić z kartonem. To, co wyszło, bardzo nam się podoba – podkreśla Konrad Synoradzki, UX Designer w Allegro.

Efekty można było podziwiać na gali Boxu, w ostatnią środę w poznańskiej siedzibie Allegro. Czy wszystkie koncepty mają szansę na pełną realizację?

Za wyborem projektów do wdrożenia na pewno będzie stała ekonomia, ale też fakt, że dzięki współpracy ze School od Form będziemy mogli pokazać klientom coś, co będzie nas wyróżniało – tłumaczy Tomasz Nowak, dyrektor operacyjny Allegro.

Studenci mieli szansę popracować z realnym klientem i jasno sprecyzowanym działaniem biznesowym. Dzięki temu projekty nabierały na znaczeniu. Aby prawidłowo wykonać zadanie, studenci musieli dokładnie przeanalizować potrzeby odbiorców, także pod względem antropologicznym. Projektowi przyświeca propagowanie bardzo ważnego trendu dla środowiska.

Ogranicza on produkowanie śmieci. Z pudełka po przesyłce mój zespół zaprojektował pudełko modułowe, taki przybornik, z przeznaczeniem dla dzieci od 5 lat wzwyż – podkreśla Zuzanna Warszczyńska, studentka ze School of Form.

 

 

Źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.