/hamag/assets/psifaceb-slajder-jpg-3448.jpeg

Psi Facebook

Polska aplikacja zrzesza miłośników psów.

Data publikacji: 12.07.2016

Każdy właściciel psa przyzna – nie ma nic przyjemniejszego niż spacer z czworonogiem. Czemu jednak ograniczać się do jednego psiaka? Aplikacja Ding Dog pozwala umawiać się właścicielom psów na wspólne spacery.

Co dwa psy, to nie jeden, a w grupie każda zabawa jest o wiele lepsza. Z takiego założenia wyszli twórcy aplikacji Ding Dog. Dzięki niej każdy właściciel psa znajdzie w swojej okolicy odpowiedniego towarzysza dla swojego pupila, a przy okazji może wesprzeć szczytny cel. Wystarczy tylko założyć psiakowi profil, podobny do ludzkiego odpowiednika na Facebooku i uzupełnić podstawowe informacje: imię, wiek, płeć rasa oraz krótko opisać zwierzaka. Można również zawrzeć dodatkowe informacje o właścicielu. Dzięki temu w łatwy sposób można znaleźć innych psiarzy z okolicy, a w dodatku zobaczyć, kto obecnie jest na spacerze i dołączyć do niego. Można także wysyłać samemu zaproszenia do wspólnych przechadzek.

W dodatku aplikacja działa jak kalendarz, bo przypomina o datach obowiązkowych szczepień czy odrobaczania. Poza tym, Ding Dog oferuje opcje podobne do tych znanych z Facebooka: można publikować na bieżąco informacje o psiaku, a także brać udział w specjalnych akcjach i konkursach. Jednak głównym zadaniem aplikacji jest tworzenie lokalnych społeczności.

– Kto ma psa, wie, że pies nigdy nie wyszaleje się tak, jak z innym psem. No i nigdy nie będzie tak szczęśliwy jak wtedy, gdy na spacerze ma towarzysza. – O pomyśle opowiada Marzena Polańska. Jednak poszukiwanie psich znajomych, to nie jedyna motywacja, by stworzyć Ding Doga. Z jego pomocą, pomysłodawczyni chce zmienić los bezdomnych psiaków w całej Polsce. Od każdej złotówki pochodzącej ze sprzedaży aplikacji, część zysków zostanie wykorzystana na sterylizację, leki oraz pomoc weterynaryjną psów ze schronisk.

Dodatkowo użytkownicy aplikacji sami mogą zgłaszać propozycje, na co przeznaczyć zarobione przez Ding Dog pieniądze. Oczywiście jeśli tylko dotyczy to pomocy zwierzakom. Jak podkreślają twórcy, w ten sposób uszczęśliwia się zwierzaki w dwojaki sposób: swojego, który poznaje nowych psich przyjaciół oraz bezpańskie psiaki i koty ze schronisk. Czy mały kaszubski startup, ma szansę na sukces pokroju gadu gadu? Założyciele Ding Dog mają taką nadzieję.


Źródło: Ding Dog / Dziennik Bałtycki

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.