Przygarnij misia

Poznaj najsłodszy gadżet na świecie!

Data publikacji: 09.09.2016

Minimalizm, surowość, futurystyczne kształty. Kiedy myślimy o najnowocześniejszych gadżetach, przed oczami staje nam taki design. Czy jednak faktycznie inteligentne gadżety nie mogłyby być bardziej przyjazne? Jak na przykład Bearbot?

To wyjątkowo uroczy uniwersalny pilot, który wyglądem przypomina niedźwiadka. Podsumować go można dwoma słowami: słodki i mocarny. Nie tylko ma kształt misia, a jego „pyszczek” jest animowany i bardzo ekspresyjny, ale też w prosty sposób pomoże kontrolować całą domową elektronikę. Ściszy muzykę, ustawi klimatyzację i wyłączy światło w pokoju. Wszystko to zrobisz z Bearbotem za pomocą prostych gestów. Został on bowiem wyposażony w bardzo nowoczesny sensor ruchu 3D. Jego zadanie jest proste – ułatwić codzienne korzystanie ze sprzętów elektronicznych. Aby to osiągnąć w Bearbocie zastosowano najnowsze rozwiązania, m.in. indukcyjne ładowanie przez system Qi czy 1,44'' ekran TFT. Poza tym, że jest niezwykle zaawansowany i użyteczny, łatwo też przywołuje uśmiech na twarzach użytkowników, dzięki spontanicznym interakcjom, jak np. ziewanie czy kichanie. Jego obsługa też jest bardzo przyjemna – ustawienie go, by był kompatybilny z naszym sprzętem, twórcy nazwali żartobliwie „tresurą”, a samego niedźwiadka opisują jako „kompletnie udomowionego”.

Przy pierwszym użyciu należy połączyć Bearbota z aplikacją na smartfonie w systemie iOS lub Android i ustawić swoje preferencje. Tak przygotowany miś obsłuży domowy alarm, radio, telewizor, klimatyzację, termostat, kino domowe, rolety elektryczne, laptopy, komórki, sprzęt grający, a nawet światło. Jedynym jego minusem jest mały obszar działania, bo Bearbot obsłuży urządzenia w promieniu zaledwie 5 metrów od siebie, jednak można wzmocnić przekaz dzięki miniaturowym Bearbotom ulokowanym w poszczególnych częściach domu. Elektronicznego niedźwiadka zaprojektowało małe studio z Luxemburga, ale dzięki niemu z pewnością szybko zdobędzie rozgłos. Na punkcie gadżetu oszalały bowiem media na całym świecie, a pierwsze early birds na platformie Indiegogo błyskawicznie wyprzedano. Trzeba przyznać, że faktycznie, trudno mu się oprzeć. Miś ma kosztować około 150 euro.

 

Źródło: Esquire / Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.