/hamag/assets/kura-slajder-1-jpg-6031.jpeg

Przygarnij kurę

Marzą wam się wiejskie jajka?

Data publikacji: 11.11.2016

Czego miasto zazdrości wsi? Spokoju, świeżego powietrza i oczywiście fenomenalnych wiejskich przysmaków, takich jak mleko prosto od krowy, zerwane samodzielnie jabłka czy jajka od podwórkowych kur. Niestety, w centrum miasta niełatwo o takie przysmaki. Chyba, że adoptujesz kurę.

W Polsce właśnie ruszyła platforma zaadoptujkure.pl. Pomysł jest prosty – ty wirtualnie adoptujesz kwokę, w zamian co miesiąc otrzymując 20 świeżych jaj.

– Mieszkamy w blokach, więc nie mamy możliwości hodowania kur, ale chciałyśmy znaleźć takie jajka, które będą naprawdę dobre i ze sprawdzonego źródła – o pomyśle opowiadają twórczynie portalu. Szukając optymalnego rozwiązania, w końcu wpadły na pomysł, by dać mieszczuchom możliwość adopcji kury w zamian za dobrej jakości jajka. Jak wygląda proces? Najpierw trzeba zdecydować się którą kurę chcemy adoptować. Na stronie internetowej znajdziemy zdjęcia, na podstawie których wybieramy kwokę, która najbardziej nam się podoba. Przygarniając ptaka, możemy nadać mu imię, a także śledzić jego perypetie poprzez Kurking TV, czyli specjalne transmisje z kurnika. Do wyboru są adopcje na 1 miesiąc, kwartał lub cały rok, a ich cena zależy od długości trwania abonamentu oraz ilości kur – adopcja 1 zwierzaka na miesiąc to koszt 39,90 PLN – wtedy otrzymujemy 20 świeżych jaj z dostawą do domu.

Jeśli jednak zależy wam na większej ilości jaj, możecie stworzyć wirtualny kurnik z większą ilością ptaków. Co ciekawe, im więcej kur przygarniesz, tym mniej kosztują jajka, a jednocześnie masz pewność, że są najwyższej jakości. Do programu są bowiem przyjmowane tylko te kurniki, które oferują jaja klasy A z produkcji ekologicznej, chowu z wolnego wybiegu lub z chowu ściółkowego. Portal dopiero ruszył, na razie w ofercie są jajka z kurnika z Brudnic spod Żuromina, jednak autorki projektu wierzą, że dołączą do niego kolejne. To wyjątkowo apetyczny pomysł – jajecznica z jajek od „własnej” kury z pewnością smakuje nieziemsko. Szczególnie, jeśli mieszkasz w wielkim mieście, gdzie o gdaczącym zwierzaku możesz zapomnieć. Nic dziwnego, że pojawili się już pierwsi amatorzy ekologicznych jajek, a zaadoptowanych kur przybywa.Źródło: Zaadoptujkure.pl

 

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.