Prysznic dla oszczędnych z Aquawell

Każdy z nas wie, że wodę trzeba oszczędzać. Jednak zapominamy o tym, gdy tylko znajdziemy się pod ciepłym prysznicem. A co powiecie na Aquawell?

Data publikacji: 13.07.2017

Ciężki poniedziałkowy poranek, budzik, który zadzwonił zdecydowanie za wcześnie i wizja długich ośmiu godzin w pracy. To wystarczy, by szukać odrobiny przyjemności, np. w długim gorącym prysznicu. Jeśli i wy macie w zwyczaju odkręcać wodę i czekać, aż lodowata woda zmieni się w przyjemnie ciepłą, mamy dla was informację, która mocno ostudzi wasz zapał do luźnego podejścia do używania wody. Podczas czekania, aż strumień wody się nagrzeje, marnujecie aż 12 litrów na minutę. Teraz już wiecie, gdzie znikają wasze pieniądze – dosłownie spływają od was wartkim nurtem.

Jest jednak prosty sposób na to, by oszczędzać wodę i na wodzie. Nie jest ona powszechnie dostępna, a ekolodzy alarmują, że czas zacząć dbać o jej zasoby. Kiedy następnym razem włączycie prysznic, by poczekać na ciepłą wodę, możecie skorzystać z Aquawell. To wyjątkowo prosty pomysł, który zredukuje ilość marnowanej wody. Aquawell to niewielki baniak, który umieszczamy pod prysznicem – zbiera on wodę, zanim ta zmarnuje się i popłynie do ścieków. Tak odzyskaną wodę możemy bez problemu wykorzystać do podlewania roślin, zagotowania wody na herbatę czy wlewając psiakowi do miski. Ostatecznie można ją użyć nawet do sprzątania – to i tak lepsze rozwiązanie niż jej marnotrawstwo. Kanister ma pojemność do 6 litrów wody, więc zaoszczędza nam wodę z pół minuty oczekiwania na jej ocieplenie.

Produkt ma przy okazji zwracać uwagę na problem marnowania wody dla własnej wygody i braku refleksji przy korzystaniu z zasobów naturalnych. Aquawell ma formę kanistra, możecie więc wraz z zawartością zabrać go ze sobą tam, gdzie będzie ona bardziej przydatna. Oczywiście sam gadżet został wyprodukowany ze specjalnego plastiku, otrzymanego z recyclingu, więc nawet w sferze produkcji jest w 100% przyjazny środowisku. Aquawell doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie lokalne społeczności cierpią na deficyt wody, a także w mieszkaniach tych, którzy chcą zadbać o środowisko i własną kieszeń. Teoretycznie można zastąpić go zwykłą miską z wodą, jednak forma wyprofilowanego kanistra z pewnością jest wygodniejsza i bardziej poręczna. Za ten komfort musicie jednak zapłacić 19 dolarów.

 

Źródło: Aquawell

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.