/hamag/assets/goog-slajwd-jpg-10324.jpeg

Prosty język podbija Future Lions 2017

2100 zgłoszeń z 64 krajów walczyło w tym roku o kreatywną nagrodę w konkursie Future Lions 2017. Wygrał projekt wspierający dziecięcą ciekawość.

Data publikacji: 11.07.2017

Statystyczny czterolatek zadaje niemal 440 pytań dziennie. To liczba, która może zmęczyć nawet najbardziej cierpliwego rodzica. Kolejne podchwytliwe pytania rzucane z prędkością wystrzału z karabinu maszynowego to coś, z czym mimo wszystko warto się zmierzyć. Rzetelne i szczere odpowiedzi zachęcają maluchy do bycia ciekawymi świata, pogłębiają spostrzegawczość oraz rozwijają badawczy umysł. Dlatego zaspokojenie dziecięcej ciekawości może być opłacalne. A kiedy znużeni rodzice nie mają już siły? Na pomoc ruszy im Google Assistant Kids.

Na pomysł wsparcia rodziców wyjątkowo badawczych pociech pospieszyli Minyoung Park, Jisoo Hong oraz Ji Hoon Kim, studenci ze School of Visual Arts. Stworzyli oni niedawno projekt Google Assistant Kids. To specjalny pomocnik, który dzięki analizie mowy, ustala wiek pytającego i dostosowuje do niego odpowiedź. Dzięki temu dziecko może bezpiecznie szukać odpowiedzi w sieci, nie musząc wgłębiać się w skomplikowane odpowiedzi generowane przez Google, które są dopasowane raczej do dorosłego odbiorcy. Asystent byłby dostosowany na smartfony, ale też na inteligentne urządzenia, takie jak Google Home lub Amazon Echo. Dzięki temu dziecko, które zada pytanie może otrzymać odpowiedź od rodzica lub... gadżetu elektronicznego. W obu przypadkach będzie jednak ona zrozumiała i na tyle prosta, że powinna zaspokoić głód wiedzy malucha. Szczególnie, że nakładka rozróżni informacje przeznaczone dla pięciolatka i dziesięciolatka. W dodatku, w przeciwieństwie do rodziców, smartfon nie zmęczy się nawet przy odpowiadaniu na 100 pytanie, a zaintrygowany maluch otrzyma rzetelną odpowiedź.

Mimo że niektórzy rodzice mogą być przeciwni oddawaniem smartfonów i innych tego typu gadżetów w ręce najmłodszych pociech, to rozwój technologii jest na tyle intensywny, że nie da się tego uniknąć. Postawienie na prosty język w komunikacji z dziećmi to mimo wszystko świetny pomysł, który może ułatwić życie zarówno maluchom, jak i ich rodzicom. Koncepcja dziecięcego asystenta została doceniona podczas tegorocznej gali Cannes Lions, gdzie zdobyła nagrodę Future Lions dla kreatywnych projektów studenckich. Oprócz Google Assistant Kids nagrodzono także cztery inne, innowacyjne pomysły.

 

Źródło: Mediafeed / AdAge

Zobacz także

Dziecko / #News

ikea-dd-icon-jpg-13202

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka

Ile osób, tyle odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest idealny prezent na Dzień Dziecka. I nie chodzi tu o konkretny przedmiot, ale nawet o samą jego charakterystykę.

Dziecko / #Artykuł

classic-jpg-11973

Prezenty dla dziecka na gwiazdkę – top 5!

Prezenty na gwiazdkę dla dziecka – niech bawią, uczą i dają moc radości!

Dziecko / #News

women-of-nasa-classic-jpg-11672

Women of NASA – klocki dla dziewczyn

Mimo że coraz częściej krytykuje się stereotypowe podejście do zabawek, nadal funkcjonuje przeświadczenie, że lalki są dla dziewczyn, a rakiety dla chłopców. Klocki Women of NASA to prawdziwy hit!