Prosto złożone

Lubicie DIY? Mamy dla was gratkę!

Data publikacji: 28.10.2016

DIY to trend, któremu trudno się oprzeć. Za pomocą własnych rąk możemy wykonać piękne i, co najważniejsze, unikalne przedmioty, które wzbogacą wnętrza lub będą oryginalnym prezentem. W dodatku takie zajęcie niesłychanie uspokaja i relaksuje, pozwalając zwolnić tempo i na chwilę przystopować. Jeśli jeszcze nie próbowaliście zrobić czegoś samemu, może zachęci was zestaw do stworzenia... papierowego zoo.

DT Workshop to nic innego jak idealne zestawy do zabaw z papierem. Dzięki nim stworzysz wspaniałe papierowe rzeźby zwierzaków, bez użycia kleju czy nożyczek. Efekt jest powalający! I chociaż rzeźby wyglądają na skomplikowane i pracochłonne, to dzięki DT Workshop, zrobisz je z łatwością i przyjemnością. Za projekt odpowiadają David Truong i Norman Von Schmeling, którzy są zakochani w papierze i wszelkich aktywnościach związanych z tak zwanym papercraft. Niestety, własnoręczne stworzenie pięknej rzeźby z papieru jest bardzo trudne i czasochłonne, a w dodatku wymaga szeregu umiejętności manualnych oraz zdolności projektowania. Mężczyźni postanowili więc stworzyć zestawy, które pozwolą wykonać arcydzieła z papieru nawet początkującym. Poziom trudności jest przy tym na tyle wyważony, że widok skończonej rzeźby naprawdę daje satysfakcję.

Do stworzenia wybranego zwierzaka potrzeba tylko chęci i odrobiny taśmy dwustronnej. Truong i Von Schmeling wykreowali na razie trzy różne zestawy do samodzielnego złożenia: Królik, Panda oraz Kameleon. Królik składa się z 18 elementów, a po złożeniu mierzy ok 25 cm wysokości. To najprostszy i jednocześnie pierwszy projekt przygotowany przez DT Workshop. Polecany początkującym, dostępny jest w kilku różnych kolorach, m.in. srebrnym lub złotym. Czas złożenia podany na opakowaniu to ok. godzina. Kolejną propozycją od projektantów jest urocza panda, składająca się aż z 60 części i mierząca aż 64 cm wysokości. Idealnie nadaje się jako ornament do powieszenia na ścianie lub jako oryginalna ozdoba w pokoju lub biurze. By złożyć pandę potrzebujemy jednak aż 2,5 godziny! Najtrudniejszy do złożenia jest jednak kameleon. Mimo że ma tylko 38 części i mierzy 20 cm wysokości, to przez fantazyjnie zakręcony ogon oraz niewielki rozmiar elementów stanowi prawdziwe wyzwanie. Zabawa wymaga skupienia i dokładności. Należy znaleźć odpowiednie numery części i dopasować je do siebie, korzystając z opracowanej na potrzeby projektu taśmy klejącej, znajdującej się na specjalnych skrzydełkach przy krawędziach poszczególnych elementów. Papier wykorzystany w DT Workshops jest naprawdę wysokiej jakości, wodoodporny, częściowo wzbogacony o elementy metaliczne. Dzięki temu kolory są żywe, a końcowy efekt nie ustępuje dziełom profesjonalistów. Cena zestawu waha się od 20 do 60 euro. Dostępne są także zestawy specjalne, m.in. z miedzianym pokryciem lub wzbogacone o płatki 24-karatowego złota. Za złotego kameleona zapłacimy już jednak 300 euro.

 

Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.