Programować muzyką z Coding Jam

Programowanie to aktualnie jedna z najwyżej cenionych umiejętności na rynku pracy – szkoda, że jej nauka nie jest najłatwiejsza.

Data publikacji: 18.05.2017

O karierze programisty marzy wielu. To zawód, który gwarantuje wysokie zarobki i stabilną sytuację zawodową. Niestety, język programistyczny nie jest prosty, dlatego ci, którzy nim biegle władają, są wręcz rozchwytywani na rynku pracy. Dlatego warto inwestować w jego naukę już na wczesnych etapach edukacji. Nic dziwnego, że powstaje coraz więcej gadżetów i programów sprawiających, że będzie ona łatwiejsza i przyjemniejsza. Żaden jednak nie łączy programowania i sztuki tak jak Coding Jam. Z nim wszystko idzie jak z nut. Dosłownie.

Czy programowanie może być świetną zabawą? Z pozoru jest to wątpliwe, ale gadżety i aplikacje takie jak Coding Jam, sprawiają, że nawet dzieci z przyjemnością zasiądą nad kodem i zaczną tworzyć własne programy. Sekret urządzenia tkwi w muzyce. Jego twórcy oparli się na badaniach, które udowodniły, że studenci, którzy uczyli się do egzaminu słuchając ulubionych piosenek, pisali dwa razy więcej, niż ich koledzy działający w ciszy. Muzyka pomaga bowiem przyswajać informacje – dlatego też Coding Jam wykorzystuje ją, by nauczać trudnej sztuki programowania. Jego działanie oparte jest o Osmo, gadżet który w 2014 zdobył nagrodę dla najbardziej innowacyjnej zabawki na rynku.

To specjalna platforma do wirtualnej rzeczywistości, która zmienia tablety od Apple'a, w prawdziwe centra edukacji. Coding Jam to rozszerzenie do urządzenia, skupiające się wyłącznie na kodach i operowaniu nimi. Dzieci wchodząc w interakcję ze światem stworzonym przez Osmo, uczą się rozumieć język programowania oraz zasady nim rządzące. W przypadku Coding Jam chodzi o kompilowanie własnych kawałków muzycznych za pomocą członków zespołu, których można wybrać z ponad dwudziestu różnych zwierząt i potworków dostępnych w aplikacji. Piosenki układa się ze specjalnych klocków, które układa się w sekwencje. Gotowe kawałki można oczywiście przesyłać przyjaciołom lub dodawać na stronie społeczności. Można je także będzie przerobić na... dzwonek do smartfona. Aplikacja wraz Osmo to wydatek rzędu 75 dolarów. Zestaw jest dedykowany dla dzieci w wieku 5-12 lat.

 

Źródło: DigitalTrends

Zobacz także

Dziecko / #News

ikea-dd-icon-jpg-13202

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka

Ile osób, tyle odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest idealny prezent na Dzień Dziecka. I nie chodzi tu o konkretny przedmiot, ale nawet o samą jego charakterystykę.

Dziecko / #Artykuł

classic-jpg-11973

Prezenty dla dziecka na gwiazdkę – top 5!

Prezenty na gwiazdkę dla dziecka – niech bawią, uczą i dają moc radości!

Dziecko / #News

women-of-nasa-classic-jpg-11672

Women of NASA – klocki dla dziewczyn

Mimo że coraz częściej krytykuje się stereotypowe podejście do zabawek, nadal funkcjonuje przeświadczenie, że lalki są dla dziewczyn, a rakiety dla chłopców. Klocki Women of NASA to prawdziwy hit!