/hamag/assets/smeg-lbb14pb-2-slider-jpg-10234.jpeg

Pralka Smeg niczym z lat 50.

Przykuwa wzrok, ale pod retro-obudową kryje się całkowicie nowoczesny sprzęt. Doskonałe połączenie!

Data publikacji: 03.07.2017
Projektując swoją nową pralkę firma Smeg szukała inspiracji w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Model LBB14PB-2 przykuwa więc uwagę oryginalną, klasyczną stylistyką. Od strony technologicznej jednak jest to zdecydowanie sprzęt na miarę naszych czasów. 

Wolnostojąca pralka Smeg LBB14PB-2 została zamknięta w błękitnej obudowie, na której wyróżnia się srebrna klamka utrzymana w klasycznym stylu. Po otwarciu drzwiczek naszym oczom ukazuje się już całkiem standardowo prezentujący się „automat” z bębnem ładowanym od frontu, wyświetlaczem LCD i pokrętłem umożliwiającym wybranie jednego spośród 15 różnych programów prania: między innymi do bawełny, wełny, syntetyków, ubrań sportowych czy koszul, ale też specjalne, takie jak pranie ręczne czy pranie nocne.

pralka Smeg LBB14PB-2

Bęben o średnicy 30 cm jest w stanie pomieścić 7 kg załadunku, a będący sercem urządzenia Smeg LBB14PB-2 silnik potrafi rozpędzić go nawet do 1400 obrotów na minutę. Prędkość można, rzecz jasna, regulować, a dolna granica wynosi 600 obr./min. Inne opcje, do jakich otrzymujemy dostęp z poziomu wyświetlacza to: opóźnienie startu (od 1 do 24 godzin) oraz regulacja temperatury prania (zimne albo 30, 40, 60, 75 lub 90 stopni Celsjusza). W tym samym miejscu wyświetlany jest pozostały czas do końca cyklu.

pralka Smeg LBB14PB-2

Pralka Smeg LBB14PB-2 cechuje się efektywnością prania A, wirowania B i energetyczną A++. Producent postarał się także o szereg dodatkowych technologii, takich jak system przeciwdziałania pienieniu się, automatyczne rozłożenie załadunku, funkcja „elastyczny czas pracy” pozwalająca na skrócenie czasu danego programu czy też skuteczne zabezpieczenie przed zalaniem wykorzystujące specjalny mikroprzełącznik. Nie zapomniano też o blokadzie bezpieczeństwa, którą docenią przede wszystkim rodzice małych dzieci.

Źródło: Smeg

Zobacz także

Pralki / #Artykuł

classic-jpg-12285

Jaką pralkę wybrać? TOP 10

Jeśli zastanawiasz się jaką pralkę kupić, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy 10 najlepszych pralek w różnych cenach, w zależności od zasobności portfela znajdziesz tu pralkę dla siebie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki w 2020 roku.

Pralki / #Artykuł

samsung-ai-control-icon-jpg-13075

Ta pralka chce Cię poznać

Piorą szybciej i oszczędniej, a do tego są inteligentne i delikatne dla tkanin. Nowe pralki Samsung AI Control są w stanie skutecznie zwiększyć twój komfort, a to tylko początek wyliczanki.

Pralki / #Test

classic-jpg-12915

Pralka Samsung WW10M86INOA - czy warto inwestować w nowoczesne technologie?

Samsung QuickDrive WW10M86INOA to dopracowana w każdym detalu pralka z półki premium. Jest cicha, bardzo pojemna, gwarantuje znaczne przyśpieszenie procesu prania, energooszczędność i wydajność na lata. Czy jest warta inwestycji?