Pralka przyszłości

Wrzucamy pranie, nastawiamy program, czekamy i już! Czy faktycznie? W końcu pranie trzeba wyjąć, wysuszyć no i poskładać. To bardziej pracochłonne niż się wydaje.

Data publikacji: 22.09.2017

Nowe technologie i sztuczna inteligencja łączona ze zwykłymi sprzętami domowymi to najnowszy trend, który będzie coraz silniejszy. I bardzo dobrze! Inteligentne ekspresy do kawy czy lodówki mają usprawnić nasze życie i pozwolić żyć jak najwygodniej. To oznacza zminimalizowanie obowiązków domowych poprzez ich automatyzację – przyznajcie, że chętnie zrezygnowalibyście z mycia okien, zamiatania podłogi, odkurzania, prania i prasowania. Obowiązki domowe to w końcu pożeracz naszego czasu i energii. I chociaż na razie zupełne wykluczenie tego typu prac jest niemożliwe, to Panasonic wychodzi tym marzeniom naprzeciw.

Pralka od japońskiego koncernu zaprezentowana na prestiżowych targach IFA 2017 w Berlinie wzbudziła niemały zachwyt. To dlatego, że urządzenie zajmie się nie tylko dokładnym wyczyszczeniem ubrań, ale też po wszystkim złoży je w idealną kostkę. To doskonała opcja dla leniwych oraz... perfekcjonistów! To jednak nie wszystko. Pralka potrafi także przeskanować etykietę z ubrania i na jej podstawie dostosować program prania do tkaniny, a także określić jej poziom zabrudzenia. Nic dziwnego, że podczas niemieckich targów w dziale Better Living Tomorrow wywołała niemałe zainteresowanie. Tak naprawdę określenie „pralka” nie oddaje projektu Panasonica w pełni.

To de facto prawdziwa inteligentna szafa z wmontowaną pralką – niestety, widać to też w jej gabarytach, bo zajmuje o wiele więcej miejsca niż tradycyjne urządzenia. Mimo to jej działanie jest imponujące. Wystarczy wrzucić do szuflady brudną rzecz, by pralka się nią zajęła. Po jakimś czasie na półce pojawi się wyczyszczona i złożona w równą kostkę, zaś dzięki systemowi czytania metek możecie mieć pewność, że pralka także odpowiednio zadba o każdą rzecz. Będzie ona wyprana w idealnej temperaturze oraz z użyciem odpowiedniej ilości oraz rodzaju proszku czy detergentów. Niestety, na razie Panasonic nie wprowadził jeszcze swojego najnowszego projektu do sprzedaży, ale nie ukrywamy, że liczymy iż zrobi to niebawem. Trzymamy też kciuki na zmniejszenie gabarytów pralki tak, by mieściła się w nawet najbardziej kompaktowych mieszkaniach.


 

Źródło: Noizz / Label

Zobacz także

Pralki / #Artykuł

classic-jpg-12285

Jaką pralkę wybrać? TOP 10

Jeśli zastanawiasz się jaką pralkę kupić, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy 10 najlepszych pralek w różnych cenach, w zależności od zasobności portfela znajdziesz tu pralkę dla siebie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki w 2020 roku.

Pralki / #Artykuł

samsung-ai-control-icon-jpg-13075

Ta pralka chce Cię poznać

Piorą szybciej i oszczędniej, a do tego są inteligentne i delikatne dla tkanin. Nowe pralki Samsung AI Control są w stanie skutecznie zwiększyć twój komfort, a to tylko początek wyliczanki.

Pralki / #Test

classic-jpg-12915

Pralka Samsung WW10M86INOA - czy warto inwestować w nowoczesne technologie?

Samsung QuickDrive WW10M86INOA to dopracowana w każdym detalu pralka z półki premium. Jest cicha, bardzo pojemna, gwarantuje znaczne przyśpieszenie procesu prania, energooszczędność i wydajność na lata. Czy jest warta inwestycji?