Pralka podróżnika

Każdy wie, jak trudno jest zadbać w trasie o czyste i pachnące świeżością ubrania. Nival wychodzi naprzeciw tej potrzebie. To przenośna pralnia dla prawdziwego podróżnika.

Data publikacji: 17.12.2016

Podczas podróży, zwłaszcza tej poza utartymi szlakami, często marzymy za powrotem do własnego łóżka, długą kąpielą w wannie lub świeżo upraną bluzą. To ostatnie może wkrótce będzie na wyciągnięcie ręki. Właśnie powstał projekt minipralni, która zapewni odrobinę komfortu, tam gdzie nie sięga cywilizacja i pralnie automatyczne.

Nival to podręczna pralnia, który wyczyści, odświeży i zdezynfekuje twoje ubrania, gdy nie masz dostępu do tradycyjnej pralki, a pralnie chemiczne nie wchodzą w grę. Do tego doskonale nadaje się do tkanin wymagających ręcznego czyszczenia, a do tego pozwala zaoszczędzić mnóstwo energii. A co najważniejsze, ta podręczna pralnia mieści się w dłoni, dzięki czemu zmieści się do każdej torby czy podróżnego plecaka. Aby zapewnić sobie czyste ubrania, wystarczą cztery proste kroki, które pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu i zużyją nawet do 60 razy mniej energii i wody.

Wystarczy umieścić ubrania w zlewie lub misce z wodą, umieścić w Nival specjalną tabletkę, podłączyć do prądu i włożyć do miski z ubraniami. Cały proces trwa od 30 do 40 minut. Swoją skuteczność Nival zawdzięcza specjalnemu przetwornikowi, który pozwala w bezpieczny sposób usunąć z ubrań różnorodne zabrudzenia: oleje, błoto, krew, etc., nie niszcząc ich przy tym. Przetwornik produkuje fale o wysokim ciśnieniu, które generują bąbelki pozwalające na mieszanie cieczy i usuwanie zabrudzeń. Co istotne, Nival jest nietoksyczne oraz przyjazne dla środowiska, czego dowiodły liczne testy oraz analizy składu tabletki. Dzięki temu możesz także wykorzystać minipralnię, by umyć swoje naczynia, warzywa i owoce, a nawet biżuterię. Tabletka Nival składa się wyłącznie z produktów roślinnych, które mają właściwości odkażające oraz oczyszczające. Aby się rozpuścić, potrzebuje zaledwie minuty i zabija aż 99% bakterii oraz usuwa nawet trudne zabrudzenia. Samo urządzenie przypomina jajo wielkości dłoni i zmieści się w małej szufladzie lub walizce. Nival ma kosztować około 120 dolarów wraz z kompletem 10 tabletek.

 

Źródło: Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.