/hamag/assets/bosch-mcp-72gmb-slider-jpg-5282.jpeg

Praktyczna i elegancka wyciskarka do cytrusów

Bosch MCP 72GMB to wyciskarka, która może pełnić rolę karafki.

Data publikacji: 04.10.2016

Świeżo wyciśnięty sok z ulubionych owoców to doskonała alternatywa dla gotowych, pełnych sztucznych konserwantów napojów ze sklepów. Kuchenne urządzenia małego AGD idą tu z pomocą, niekiedy mogą być przy tym ozdobą. Bosch MCP 72GMB stanowi tego doskonały przykład.

Bosch MCP 72GMB to wyciskarka do cytrusów, która na tle zdecydowanej większości konkurentów wyróżnia się bardzo eleganckim wyglądem i wysoką jakością wykonania. Do przygotowania sita wykorzystano stal nierdzewną, stożek jest natomiast metalowy. Wykończenia to trwały plastik, ale w centrum uwagi i tak znajduje się szklana karafka.

Nie bez powodu. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku i zdjęciu górnej części całej konstrukcji można nalewać sok do szklanek czy kubków wprost z karafki. Dzięki pojemności 1 litra doskonale sprawdza się ona nawet w przypadku całej rodziny.

Bosch MCP 72GMB

Moc wyciskarki Bosch MCP 72GMB wynosi 40 W. Konstrukcja stożka sprawia, że bez problemów wyciskać można małe oraz duże owoce, a więc chociażby limonki i pomarańcze. Trzeba też zaznaczyć, że stożek obraca się w dwóch kierunkach, dzięki czemu efektywność pracy jest tu naprawdę wysoka.

Większe ilości soku wyciskane są do karafki, mniejsze natomiast do zbiornika. Pomiędzy obydwiema opcjami można się dowolnie przełączać – w zależności od potrzeb czy preferencji.

Bosch MCP 72GMB pozwala przy tym zachować w kuchni porządek. Producent zadbał bowiem o system DripStop, czyli blokadę kapania. Nie bez znaczenia są przy tym antypoślizgowe nóżki zapewniające stabilność, a także fakt, iż przewidziano możliwość mycia poszczególnych części wyciskarki w zmywarce. Wymiary urządzenia wynoszą 310 x 170 x 170 mm, a wiec nie zajmie ono w kuchni wiele miejsca.

Źródło: Bosch           

Zobacz także

Wyciskarki do soków / #Artykuł

jaka-wyciskarka-sokow-iko-jpg-12084

Jaka wyciskarka do soku? TOP-5 polecane modele

Sprawdzamy które wyciskarki do soków są warte polecenia i na jakie cechy poszczególnych modeli zwracać uwagę.

Wyciskarki do soków / #News

zeby z przebarwieniami.jpeg

Wyciskarka wolnoobrotowa Kenwood PureJuice Pro – więcej soku i mniej bałaganu

Kenwood PureJuice Pro JMP800 to wyciskarka, która dostarczy Ci potężną dawkę witamin każdego dnia.

Wyciskarki do soków / #Test

redmond-rj-m920s-e-classic-jpg-9662

Test wyciskarki do soków REDMOND RJ-M920S-E

REDMOND RJ-M920S-E to wolnoobrotowa wyciskarka do soków. Jak się sprawuje w kuchni?