/hamag/assets/nokia-slajd-jpg-8168.jpeg

Powrót legendy

Mimo że nowe smartfony są piękne i wypakowane po brzegi technologią, z rozrzewnieniem wspominamy niezniszczalną Nokię 3310.

Data publikacji: 07.03.2017

Ostatnio wiele mówi się o najnowszym telefonie od Nokii. Nie jest to jednak kolejny klon iPhone'a czy Samsunga Galaxy, bo inspiracją do jego stworzenia był najlepiej sprzedający się w pierwszej dekadzie XXI wieku, legendarny model 3310. Tym razem powraca w nieco uwspółcześnionej formie, ale mającej nostalgiczny czar i imponującą baterię.

To fakt – już wkrótce będziemy mogli przenieść się wstecz o 17 lat, do dnia premiery słynnej Nokii 3310. Do 2005 roku sprzedano aż 126 milionów egzemplarzy tego modelu! Jej odświeżona odsłona już wkrótce trafi do sprzedaży, a fani kultowego telefonu już zacierają ręce. Urządzenie ma być komórką przyszłości i alternatywą dla smartfonów, które opanowały rynek. Nie znaczy to, że nowa Nokia będzie ona od nich gorsza. Czarno-biały ekran zastąpiono wersją kolorową, dodano także aparat o rozdzielczości 2 megapiksela oraz możliwość obsługi kart mikroSD. To o tyle istotne, że cały system operacyjny z dodatkami ma zmieścić się na 16 MB wbudowanej pamięci. Oczywiście nie mogło też zabraknąć gry „Snake”, którą odświeżono – będzie ona zainstalowana na każdym egzemplarzu.

Telefon ma rzecz jasna obsługuje aplikacje, ma też dostęp do sieci , jednak jedynie w wersji 2G. Nie może też wykorzystywać tak imponującej liczby aplikacji jak smartfony. W zamian jednak jego bateria wytrzyma do 25 dni lub aż 22 godziny ciągłej rozmowy bez potrzeby ładowania! W tym względzie Nokia bije iPhone'y i Samsungi oraz inne standardowe smartfony na głowę. Działać będzie na autorskim systemie operacyjnym Nokia Series 30+, wzorowanym na tych sprzed dekady. Design nawiązuje do tradycyjnego wyglądu telefonu, choć nie jest on przeniesiony dosłownie, zastosowano także inne, soczyste kolory, m.in. żółty i czerwony oraz bardziej tradycyjny granat i szarość. Odświeżoną Nokię 3310 pokazano po raz pierwszy na Targach MWC 2017 w Barcelonie – za projekt odpowiada marka HMD Global, która planuje w przyszłości wprowadzać kolejne modeli Nokii, tym razem na Androidzie. Nokia 3310 ma trafić do sprzedaży w drugim kwartale tego roku i kosztować 49 dolarów. Czy nostalgia wystarczy, by Nokia 3310 odniosła sukces?Źródło:Dezeen / F5

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.