Poranki pachnące kawą

Barisieur sprawi, że pobudki będą lepsze.

Data publikacji: 08.09.2016

Wieczorny rytuał warto wzbogacić o jeszcze jeden element. Zamiast ustawiać zwykły budzik w telefonie lub skorzystać ze zwariowanych wynalazków, takich jak uciekające budziki lub alarmy wymagające skomplikowanych obliczeń, by je wyłączyć, przygotuj szklankę wody. Po co? By wlać ją do zbiorniczka Barisieur rzecz jasna.

Potem wystarczy jedynie ustawić godzinę alarmu, a o odpowiedniej porze obudzą nas stukające kuleczki, odpowiedzialne za indukcyjne podgrzewanie wody, a także bulgocząca woda i świeży aromat kawy. To z pewnością znacznie przyjemniejsze, niż tradycyjne alarmy wyrywające nas brutalnie z objęć Morfeusza. Za pomysł odpowiada Josh Renouf, który początkowo jedynie zaprezentował w sieci pomysł na niezwykły budzik, jednak pod wpływem pozytywnych reakcji internautów, postanowił go zrealizować i w tej chwili zbiera fundusze poprzez portal crowdfundingowy Indiegogo.

Ekspres jest wyposażony w chłodzoną karafkę na mleko oraz szufladki z kawą, cukrem a nawet herbatą (gdybyś ponad kofeinowy zastrzyk wolał filiżankę earl greya). Sama kawa jest starannie parzona, by uzyskać jak najlepszy smak. Jak podkreśla Renouf, główną zaletą takiego budzika jest pobudzenie wszystkich pięciu zmysłów. Dźwięk gotującej się wody i uderzających o siebie kuleczek, piękny design ekspresu, dotyk ciepłej kawy o poranku i niesamowity smak oraz aromat. Projektant uważa, że to nie wszystko i jego budzik ułatwia także zasypianie. Ma się to odbywać poprzez tworzenie wieczornego rytuału: przygotowywanie ekspresu na rano i ustawienie budzika. Jednocześnie Barisieur jest niezwykle łatwy w obsłudze, a także w czyszczeniu. Przy jego wytworzeniu użyto najwyższej jakości materiałów, m.in. nierdzewnej stali, płyty indukcyjnej, a także ładowarki usb, która podładuje smartfona lub tablet. W planach jest także wyposażenie Barisieur w Bluetooth, by użytkownicy mogli ustawić alarm i kawę w dowolnym momencie dnia poprzez wi-fi. Ekspres ma kosztować 340 funtów, choć na Indiegogo dostępne są jeszcze early birds za 265 funtów.

 

Źródło: joshrenoufdesign / indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.